Najważniejsze wskazówki dotyczące spędzenia dnia w parku wodnym

1. Bądź przygotowany.

Oto poręczna, podstawowa lista przedmiotów , których będziesz potrzebować na jeden dzień w parku wodnym:

 • Ręczniki
 • Pieluchy do pływania (jeśli masz członków rodziny, którzy nie korzystają z nocnika)
 • Wodoodporny krem ​​przeciwsłoneczny
 • Dużo wody (polecam butelkę wody każdemu członkowi rodziny)
 • Dużo przekąsek (do parku możesz wnosić własne jedzenie i pamiętaj: przedmioty w wodzie wydają się bardziej głodne niż na lądzie)
 • Dodatkowe ubrania (i osobna torba do wrzucania mokrych)
 • Plastry (nigdy nie wiadomo)
 • Chusteczki dla niemowląt (zawsze się przydadzą)
 • Wodoodporny zegarek dla nastolatków, aby nie traciły czasu
 • Książka (którą prawdopodobnie nie będziesz miał okazji przeczytać)
 • Zmień, jeśli chcesz wynająć szafkę i nie nosić swoich rzeczy przez cały dzień
 • Szampon, mydło itp., jeśli planujesz wziąć prysznic po zjeżdżalni

2. Odrób pracę domową i zbadaj zjeżdżalnie w parku wodnym i inne atrakcje.

Po pierwsze: jeśli zamierzasz spakować samochód ze sprzętem i przekąskami oraz podekscytowanymi dziećmi, aby udać się na cały dzień do parku wodnego, aby uniknąć rozczarowania (i krachów), upewnij się, że będą dostępne zajęcia odpowiednie dla wieku dla wszystkich członków Twojej rodziny.

Podczas gdy zdecydowanie oferuje zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, niektóre przejażdżki mają ograniczenia wysokości , o czym warto wiedzieć przed lądowaniem. W ten sposób możesz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby strategicznie uniknąć przejażdżek, na których nie mogą jechać twoi młodsi członkowie rodziny, jednocześnie naprawdę rozmawiając o tych, z których mogą się cieszyć.

3. Strategicznie wybierz swoją randkę.

Parki wodne są zajęte w gorące letnie dni. To tylko fakt. Jeśli nie kochasz tłumów, możesz wybrać się w dzień powszedni, a nie w weekend. Tak, nadal będzie tłoczno w gorące środowe popołudnie w lipcu, ale składy będą prawdopodobnie krótsze niż w sobotę.

Znajdziesz również krótsze kolejki w pochmurny dzień i godzinę przed zamknięciem parku !

Jasne, park wodny, wesołe miasteczko, to ruchliwe miejsce, ale gdy porównasz je z podobnymi parkami wodnymi w dużych miastach, jest naprawdę dość cicho!

4. Ubierz się do parku.

Jedną rzeczą, którą łatwo zrobić jako rodzice, jest umieszczenie się na samym dole listy (wszystkich list). Ale Ty też chcesz czuć się komfortowo w parku!

Upewnij się, że masz wygodne trampki do zwiedzania parku, klapki i ubrania na zmianę (nawet jeśli nie planujesz chodzić na basen lub na zjeżdżalnie – jeśli ciągniesz dzieci, jesteś prawdopodobnie zmoknie).

Ponadto, jeśli masz niemowlęta lub małe dzieci, które mają tendencję do ciągnięcia się za tobą, chcesz mieć pewność, że twój strój kąpielowy sprosta zadaniu, jeśli wiesz, co mówię.

5. Przyprowadź wystarczającą liczbę dorosłych.

Chcesz mieć pewność, że podczas wizyty w parku wodnym będziesz mieć dobry stosunek liczby dorosłych do dzieci. Będzie ktoś, kto będzie chciał znowu jeździć, ktoś, kto musi iść do łazienki, ktoś, kto chce się napić, ktoś, kto zdecyduje, że nie lubi zielonego koloru itp.

Ważne jest, aby mieć wystarczająco dużo oczu na swoje dzieci , aby wszyscy byli bezpieczni.

6. Przyjedź wcześnie.

Zasadą numer jeden dla zabawy w parku wodnym (nawet nie chciałem tego rymować, ale całkowicie to zostawiam) jest dotarcie tam wcześnie, gdy zjeżdżalnie są mniej zajęte .

Możesz zająć miejsce na tarasie przy basenie, uzyskać ukształtowanie terenu i maksymalnie wykorzystać swój dzień.

7. Przygotuj się na przekupienie dzieci, aby odeszły.

Być może najlepszą wskazówką na przetrwanie w parku wodnym jest opracowanie strategii wyjścia, ponieważ Twoje dzieci nie będą chciały z niej wyjść.

A może masz niespodziankę czekającą na nich w samochodzie lub w domku. Tutaj będziesz musiała postąpić według własnego uznania, ale uwierz mi, jeśli chcesz podtrzymać radosne wibracje, powinieneś wymyślić zabawne zakończenie dnia.

I w końcu…

Staraj się pamiętać, że w tym wszystkim chodzi o tworzenie wspomnień, więc idź do wody z dziećmi , zamiast patrzeć z pokładu. Baw się z nimi! Zjedź po zjeżdżalni. Spędźcie razem czas w basenie rekreacyjnym.

Tutaj przydaje się wynajem szafki! Umieść tam wszystko, czego nie chcesz stracić, a potem żyj tym z rodziną. Choć brzmi to banalnie, nie pożałujesz czasu spędzonego na zabawie z dziećmi.

Chyba że nie zwróciłeś uwagi na wspomnianą wcześniej zasadę kostiumów kąpielowych i skończysz w scenariuszu awarii garderoby! Byłoby to wspomnienie, którego twoje dzieci z pewnością nie dadzą ci zapomnieć.

Ciesz się rodzinną przygodą w parku wodnym!

Kategorie: Blog