Nie zawsze możemy przewidzieć pogodę w Europie, nawet latem czasami pada deszcz lub gorzej. Zaplanowanie spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi na świeżym powietrzu może być trudne, a zajęcia rozrywkowe, takie jak pójście do parku wodnego, są bardzo uzależnione od pogody. Cudownie, gdy świeci słońce, a niebo jest niebieskie, ale nie jest tak zabawne, gdy pada deszcz. Istnieje jednak kilka parków wodnych, z których można korzystać o każdej porze roku i które sprawiają, że dzień jest idealny. Europa ma kilka świetnych krytych parków wodnych, więc oto 5 najlepszych krytych parków wodnych w Europie.

1. Ośrodek Tropical Islands, Niemcy

Ten tropikalny park wodny znajduje się na byłym lotnisku Brand-Briesen w Halbe w Niemczech, 50 kilometrów od południowej granicy Berlina. Tropikalna kopuła to kompleks basenów, w którym znajduje się najwyższa w Niemczech wieża ze zjeżdżalniami, tropikalne morze, laguna i ośrodek, i ma światowy rekord w największym krytym parku wodnym. Z maksymalną przepustowością 8200 odwiedzających dziennie, jest to również czwarty co do wielkości budynek na świecie pod względem powierzchni użytkowej. Poza tym w kopule znajduje się tropikalny las deszczowy, w którym znajduje się około 50 000 roślin, z jednokilometrowym szlakiem wijącym się, dzięki czemu naprawdę poczujesz się jak w prawdziwej dżungli.

2. Aquadome Billund, Dania

Aquadome Billund to park rodzinny ze krętymi zjeżdżalniami, leniwą rzeką i sztucznymi falami oraz basenem dla małych dzieci. Ośrodek ten położony jest w miejscowości Lalandia w Billund w Danii i oferuje wiele atrakcji, a Lalandia Aquadome to największy park wodny w Skandynawii o imponującej powierzchni 10 000 m². Zjeżdżalnie wodne obejmują Tornado, które korzysta z 4-osobowych pontonów, Octopus Racers z wyścigami na głowę i 102-metrowy Twister. Wokół budynków jest też dużo zieleni, w której mogą bawić się dzieci, co dodaje scenerii i atmosfery temu miejscu.

3. Park Wodny Suntago, Polska

Ten park rozrywki i wypoczynku znajduje się w centralnej Polsce, we Wręczy w powiecie żyrardowskim, około 50 kilometrów na południowy zachód od Warszawy. Z 18 basenami, 32 zjeżdżalniami, 10 saunami i luksusowymi spa jest idealnym miejscem na wspaniały dzień!

4. Aqualibi, Belgia

Aqualibi to kryty park wodny z szybkimi i łagodnymi zjeżdżalniami, basenem ze sztuczną falą i strefą dla dzieci. Położone tuż obok parku rozrywki Walibi w Wavre, niedaleko Brukseli w Belgii, to miejsce jest idealne na wizytę zarówno z dziećmi, jak i bez nich. Niestety w tej chwili są tymczasowo zamknięte z powodu niedawnych powodzi, ale wkrótce zostaną ponownie otwarte, więc dodaj je do swojej listy!

5. Aquaworld, Budapeszt

Aquaworld Resort Budapest to czterogwiazdkowy hotel konferencyjny i wellness o podwyższonym standardzie z krytym i odkrytym parkiem wodnym. 11 gigantycznych zjeżdżalni, basen ze sztucznymi falami, piłka do chodzenia po wodzie, surfing i nurkowanie zapewniają rozrywkę na wiele godzin! Dla małych dzieci są baseny i place zabaw dla dzieci, a naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie, więc nie przegap tego miejsca!

Ciekawostka!

Czy wiesz, że Aquapark Szczecin – Fabryka Wody, z lustrem wody o powierzchni 2700 metrów kwadratowych czyni ten aquapark, drugim co do wielkości w Polsce. Razem z Suntago, Fabryka Wody – Aquapark Szczecin, stanowić będą dwie główne atrakcje wodne w Polsce. Tuż za nimi znajdować się będą Aquapark Reda w Trójmieście, Aquapark Kraków i Wrocław.

Ponadto w Polsce, w Szczecinie, znajduje się kąpielisko Arkonka, którego powierzchnia basenowa ponad 8000 metrów kwadratowych sprawia, że jest to największy tego typu kompleks basenowy w Polsce i jeden z największych w Europie.

Wiesz jak dojechać na Arkonkę? Sprawdź nasz poradnik: jak dojechać Arkonka.

Kategorie: Blog