Mapy Google oferują szereg funkcji, które ułatwiają poruszanie się po świecie i odnajdywanie miejsc, firm i rozrywki. To globalny przewodnik po świecie, który powinien stać się Twoim przyjacielem w codziennym użytkowaniu. Jedną z funkcji, z jakiej często korzystamy, jest dodawanie ulubionych miejsc na mapie Google i zapisywanie jej na prywatnej liście.

Oznaczanie ulubionych miejsc na mapie Google

Mapy Google udostępniają trzy domyślne listy: Ulubione , Chcę odwiedzić i Miejsca oznaczone gwiazdką . Tych list domyślnych nie można usunąć. Miejsca Ulubione lista jest trochę inna od pozostałych, ponieważ nie można udostępnić go publicznie. Możesz także tworzyć niestandardowe listy i dowolnie je nazywać.

Do ulubionych miejsc możesz dodawać zarówno już istniejące lokalizacje, jak i tworzyć własne. To ważne, ponieważ ta druga czynność pozwoli Ci dodawać miejsca, których standardowo nie ma na mapie. Możesz np. oznaczyć lokalizację kamienia w polu, samochodu w rowie lub na parkingu Ikea.

  • Jak dodać miejsce na mapie Google?

W jaki sposób dodać ulubione miejsce na mapie Google?

Najprościej jest po prostu znaleźć lokalizację w Google Maps i kliknąć w nią, np. w nazwę firmy lub inną dodaną już pinezkę. Niezależnie czy korzystasz z telefonu czy przeglądarki na komputerze, pojawi się przycisk Zapisz. Po jego kliknięciu zobaczysz opcje list.

Możesz dodawać miejsca do wyżej wskazanych list lub utworzyć nową listę.

Jak sprawdzić listę zapisanych ulubionych miejsc?

W przeglądarce internetowej rozwiń menu opcji map Google i wybierz Twoje miejsca. W zależności od ustawień te miejsca będą także widoczne na mapie.

Na telefonie, po uruchomieniu map Google, na dole ekranu znajdziesz przycisk Zapisane, gdzie znajdziesz zapamiętane lokalizacje oraz Twoje listy ulubionych miejsc.

Z tego artykułu dowiesz się, jak dodać ulubione miejsce na Mapie Google. Sprawdź także:

  • jak dodać wizytówkę firmy w Google Maps?
  • Jak wyznaczyć trasę z przystankami w Google Maps?

Jak dodać ulubione miejsce, jeśli nie ma go na mapie?

Powyższe instrukcje odnoszą się głównie do sytuacji, kiedy miejsce na mapie Google, np. do któego chcemy wyznaczyć trasę, jest już widoczne. A teraz przyjrzymy się sytuacji, w której chcemy zapisać ulubione miejsce, całkowicie przypadkowe, np. lokalizację na parkingu Ikea czy domek w środku lasu.

W przeglądarce internetowej kliknij na mapie wybraną lokalizację. Pojawi się szary punkt. Jeśli klikniesz niego raz jeszcze, zmieni kolor na niebieski.

Na dole ekranu pojawi się ramka z informacjami o lokalizacji, kliknij we współrzędne geograficzne. To ważne, gdyż w tej sytuacji zależy nam dokładnie na tej lokalizacji. Jeśli klikniesz  nazwę punktu, po prostu zostanie on uogólniony.

Teraz możesz skorzystaj z instrukcji j/w i zapisać lokalizację w ulubionych.

Podobnie postępuj dodając ulubione miejsce na urządzeniu mobilnym, z tą różnicą, że musisz kliknąć i przytrzymać palec na mapie Google do czasu pojawienia się znacznika. Następnie skorzystaj z przycisku Zapisz.

Kategorie: Blog