Mieszkańcy Szczecina mają swoje ulubione miejsca, do których chcą szybko dojechać. Jak wiemy, Szczecin jest miastem dosyć zakorkowanym, jednak nie wynika to z samej organizacji ruchu, co często odbywających się remontów dróg, które trwają od kilku lat i z pewnościa jeszcze przez wiele lat będą trawyły. Duże natężenie ruchu w wybranych lokalizacjach powoduje, że trzeba je omijać, a najlepszym sposobem jest korzystanie z objazdów lub komunikacji miejskiej, najlepiej tramwajów.

Pomocna w organizowaniu trasy przejazdy może być mapa Google, która sprawdzi natężenie ruchu drogowego oraz wyznaczy najkrótszą lub najszybszą trasę przejazdu. Wskaże również alternatywne środki transportu.

Możesz też skorzystać z serwisu jakdojade.pl, który pozwala szybko sprawdzić możliwość dojazdu z punktu A do punktu B, za pomocą komunikacji miejskiej oraz pociągów.

W tym artykule wskazaliśmy najpopularniejsze zapytania z Google, które padają, gdy mieszkańcy Szczecina, szukają trasy przejazdu. Dowiedz się, jak dojechać do wybranego miejsca w Szczecinie, w możliwie krótkim czasie lub z pomocą wybranych środków komunikacji miejskiej.

Poza tym, w każde w niżej wskazanych miejsc dojedziesz korzystając z Taxi Szczecin – numery telefonów oraz transportu Bolt Szczecin i Uber Szczecin. Wyznaczaniu trasy jak dojechać do, pomoże Ci serwis jakdojechać.pl, którego działanie opisaliśmy w osobnym artykule.

Szczecin jak dojechać do szpitala na Arkońskiej?

Bezpośrednio do szpitala na ul. Arkońskiej możesz dojechać komunikacją miejską:

 • tramwaj linii 3
 • autobus linii 80
 • autobus nocny 525

Korzystając z tramwajów i autobusów wyżej wskazanych, wysiądziesz bezpośrednio pod szpitalem. Możesz też, jeśli Ci to nie przeszkadza, dojechać do ul. Chopina lub Wojska Polskiego, skąd czeka Cię 600-1000 metrów spacerku do szpitala.

Na Wojska Polskiego dojedziesz:

 • tramwaj linii 1, 9, 12
 • autobus linii 53, 60
 • autobus nocny 531

Na Chopina dojedziesz:

 • autobus linii 51, 78, 92 i pośpieszny B
 • autobus nocny 532

Teraz już wiesz jak dojechać do szpitala na Arkońskiej i gdzie znajduje się szpital na Arkońskiej w Szczecinie.

W Google Maps wpisz po prostu: szpital Arkońska Szczecin.

Szczecin jak dojechać do szpitala w Zdunowie?

Do szpitala w Zdunowie dojedziesz bezpośrednio:

 • autobusy dzienne 73, 93

Autobusy te kursują po prawobrzeżnej części Szczecina, do Basenu Górniczego, do którego ze Szczecina dojedziesz liniami tramwajowymi 2, 7, 8, pośpiesznymi autobusami B i C.

Z osiedla Słonecznego do Zdunowa kursuje autobus nocny:

 • autobus nocny 534

Na osiedle Słoneczne nocą dojedziesz ze Szczecina (centrum) autobusami 532 i 531, a do Basenu górniczego 522.

Szpital w Zdunowie znajduje się daleko od osiedla Majowego i Słonecznego, a także od Centrum miasta. Dojazd nie jest prosty, ale warto pamiętać, że obok przystanków autobusowych znajduje się również dworzec PKP, gdzie zatrzymują się pociągi regionalne, które ruszają m.in. z Dworca Głównego Szczecin.

Teraz już wiesz jak dojechać do szpitala w Zdunowie i gdzie znajduje się szpital w Zdunowie.

W Google Maps wpisz po prostu: szpital Zdunowo.

Szcecin dojazd do cmentarza

Cmentarz Centralny w Szczecinie posiada wiele bram i dróg dojazdu. Możesz wejść na teren cmentarza centralnego od strony ul. Ku Słońcu, Mieszka I i Dworskiej.

Dojazd do Cmenatrza Centralnego od ul. Ku Słońcu:

 • tramwaje: 8, 10
 • autobus: 67, 98, 53
 • nocny: 528

Dojazd do Cmentarza Centralnego od Mieszka I:

 • autobsuy: 61, 62, 241, 243, 53
 • nocny: 523, 529

Dojazd do Cmentarza Centralnego od ul. Dworskiej:

nocny: 528, 529 (okolice Ronda Gierosa)

Teraz już wiesz jak dojechać na Cmentarz Centralny i gdzie znajduje się Cmentarz Centralny w Szczecinie.

Szczecin dojazdo do Netto Arena

Netto Arena znajduje się na osiedlu Zawadzkiego, przy ul. Szafera, niedaleko kąpieliska Arkonka. Do Nettto Arena masz możliwość dojechać na wiele sposobów:

 • tramwaje: 1, 3 – najbliżej, 9, 12
 • autobusy: 75, 53, 80
 • autobusy nocne: 521 (najbliżej), 529, 531, 525

Netto Arena to ważne miejsce na mapie Szczecina, w okolicy znajduje się także wiele parkingów (parking Netto Arena, parking centrum przesiadkowego na osiedlu Zawadzkiego) gdzie można zaparkować samochód jadąc na kąpielisko Arkonka.

Teraz już wiesz jak dojechać do Netto Arena i gdzie znajduje się Netto Arena Szczecin.

Jak dojechać do IKEA Szczecin?

W okolice Mieszka I nie jeżdżą tramwaje, dlatego najlepiej od razu skorzystać z komunikacji autobusowej. Do IKEA dojedziesz autobusami:

 • 53, 61,62,241, 243
 • nocny: 523 i 529

Dojazdowi i lokalizacji IKEA w Szczecinie, poświęciliśmy osobny artykuł:

Jak dojechać do WORD Szczecin?

WORD Szczecin to wyjątkowe miejsce, tu nauczysz się i zdasz egzamin na prawo jazdy. Jak dojechać do WORD Szczecin? To proste. Często poszukiwaną odpowiedzią jest jak dojechać na Golisza. Przy ulicy Maksymiliana Golisza, znajduje się WORD, a dalej Leroy Merlin Szczecin. Dojazd do ulicy Golisza, możliwy jest wysiadając na Komuny Paryskiej lub Obotryckiej i Przyjaciół Żołnierza.

Na Golisz, do WORD Szczecin, nie dojeżdża żaden tramwaj. Tylko autobusy. Najbliższy tramwaj zatrzyjmuje się przy ul. Druckiego-Lubeckiego: 1, 2, 5, 6, 11, ponadto autobus 67 i nocne: 525, 526.

Na Golisza do WORD Szczecin, dojedziesz:

 • autobusy: 57·58·59·63·68, 69, 82, 101, 107
 • nocne: 522, 523, 524

Prawo jazdy Szczecin? To proste. Wiesz już jak dojechać do WORD Szczecin.

Jak dojechać do STER Szczecin?

STER to jedno z większych i popularniejszych centrów handlowych, pomijając znajdujące się w centrum miasta Galaxy i Kaskada. Warto odwiedzić to miejsce aby zrobić zakupu. Jak dojechać do STER Szczecin, to proste, zobacz:

 • autobusy 88, 244, 108, 124 a także 98,
 • nocne: 528 i 536

Powrót nocą z C.H Ster oznacza spacer w okolice ul. Kwiatowej.

Teraz już wiesz jak dojechać do STER Szczecin.

Jak dojechać do Outletu Szczecin?

Outlet Park to jedno z największych centrów handlowych w Szczecinie. Znajduje się na prawobrzeżu Szczecina, przy osiedlu Majowym, w okolicach ul. Struga. Dojedziesz tutaj komunikacją miejską, jaką są autobusy, chyba, że jesteś gotowy na przesiadkę, wtedy skorzystasz także z tramwajów, SST.

Bezpośrednio pod Outlet dojeżdżają autobusy linii: 66, 73, 93

Po drugiej stronie ul. Struga, co oznacza niestety dłuższy spacer do najbliższego przejścia dla pieszych, stają także autobusy 79 i 91.

Jeśli odległość nie stanowi problemu, możesz też skorzystać z linii 71, 77, 91, 97 i pośpiesznej B, które stają w okolicy Centrum Handlowego Słoneczne.

Kategorie: Blog