Planujesz podróż do Niemiec? Nie zapomnij przeczytać tego artykułu o najpiękniejszych bajkowych zamkach w Niemczech.

Niemcy to zdecydowanie wspaniały kraj do podróżowania. Z łatwością znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz na pełną wrażeń podróż. Niemcy są pełne tętniących życiem miast, romantycznych wiosek, dramatycznych górskich krajobrazów i jednych z najpiękniejszych zamków w Europie.

W rzeczywistości w Niemczech jest tak wiele zamków, że prawie niemożliwe jest zobaczenie ich wszystkich w ciągu życia. Jeśli naprawdę chcesz zobaczyć je wszystkie… No cóż, trzeba temu celowi poświęcić całe życie. Ale dlaczego, możesz zapytać? Ponieważ w Niemczech jest nie mniej niż 20 000+ zamków . Kto by tak pomyślał? To niesamowicie imponująca liczba zamków w Niemczech.

Mając to na uwadze, wybór zamków w Niemczech nie jest łatwy. Na szczęście mogę Ci w tym pomóc. Zrobiłem listę najpiękniejszych bajkowych zamków w Niemczech.

Spis treści

 • Najpiękniejsze bajkowe zamki w Niemczech:
 • 1. Zamek Neuschwanstein
 • 2. Zamek Hohenschwangau
 • 3. Zamek Eltz
 • 4. Zamek Schwerin
 • 5. Zamek Hohenzollernów
 • 6. Pałac w Heidelbergu
 • 7. Zamek Wartburg
 • 8. Zamek Lichtenstein
 • 9. Zamek Burghausen
 • 10. Zamek Cochem
 • 11. Zamek Frankenstein
 • 12. Pałac Nymphenburg

Najpiękniejsze bajkowe zamki w Niemczech:

1. Zamek Neuschwanstein

Zamek Neuschwanstein to nie tylko jeden z najpiękniejszych zamków w Niemczech. To także jeden z najpiękniejszych zamków na świecie. Ten bajkowy zamek jest tak popularny, że stał się wielkim symbolem Niemiec . Zamek można znaleźć w Alpach Bawarskich w południowych Niemczech w pobliżu granicy z Austrią.

Zamek przede wszystkim wygląda jak wyjęty prosto z bajki. Nawet Walt Disney nie mógł znieść uroku zamku. Był tak zafascynowany zamkiem Neuschwanstein, że wykorzystał go jako inspirację do stworzenia słynnego na całym świecie zamku Disneya . Jeśli chciałbyś odwiedzić ten bajkowy zamek w Niemczech, polecam przeczytać więcej na oficjalnej stronie zamku Neuschwanstein .

2. Zamek Hohenschwangau

Jeśli już planujesz odwiedzić zamek Neuschwanstein, nie zapomnij przejść obok zamku Hohenschwangau. Jest dosłownie trochę dalej i został zbudowany na długo przed Neuschwanstein. Chociaż zamek Hohenschwangau nie jest tak popularny jak Neuschwanstein, nadal jest niesamowicie pięknym zamkiem w Niemczech.

Pierwsze wzmianki o zamku pochodzą z XII wieku. Jednak obecny budynek pochodzi dopiero z XIX wieku. Został zbudowany przez króla Maksymiliana II i był domem dzieciństwa króla Ludwika II . Król Ludwig jest osobą, która później zbudowała zamek Neuschwanstein w dalszej części drogi. Razem oba zamki niosą ze sobą ekscytującą rodzinną historię. Przeczytaj więcej na stronie internetowej zamku Hohenschwangau .

3. Zamek Eltz

Zamek Eltz to starożytny średniowieczny zamek i jest jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych zamków w Niemczech . Pochodzi z XII wieku i nadal jest domem dla rodziny Eltz. Są właścicielami zamku od 33 pokoleń.

Chociaż rodzina Eltz nadal tam mieszka, nadal można odwiedzić zamek Eltz. Waśnie rodowe w XII wieku spowodowały jednak podział zamku na trzy części. Tak więc dzisiaj można zwiedzać tylko niektóre części zamku. Zamek znajduje się w zachodnich Niemczech i jest absolutnie wart odwiedzenia podczas Twojej podróży do Niemiec . Więcej na oficjalnej stronie Zamku Eltz .

4. Zamek Schwerin

Zamek Schwerin to niesamowicie piękny zamek w północnych Niemczech, którego nie można przegapić. Znajduje się w najpiękniejszym bajkowym otoczeniu na wyspie na dużym jeziorze w mieście Schwerin. Piękne położenie i architektura zamku sprawiają, że łatwo zrozumieć, dlaczego jest to jeden z najlepszych zamków do odwiedzenia w Niemczech.

Bajkowy zamek ma długą i bogatą historię, która na przestrzeni czasu pełniła kilka różnych funkcji. Na przykład kiedyś mieszkali tu książęta . Dziś państwo jest właścicielem zamku Schwerin. Jeśli jesteś zainteresowany wizytą, nie zapomnij zajrzeć na oficjalną stronę zamku Schwerin .

5. Zamek Hohenzollernów

Kolejnym z najpiękniejszych bajkowych zamków w Niemczech jest zamek Hohenzollern. Znajduje się w południowych Niemczech, około godziny jazdy od Stuttgartu . Zamek zbudowany jest na szczycie góry na wysokości 855 metrów nad poziomem morza.

Oprócz pięknego położenia zamek Hohenzollern ma również wyjątkową architekturę z kilkoma różnymi stylami. Możesz wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po zamku o niezwykle ekstrawaganckim wystroju . Pamiętaj, aby rozkoszować się zapierającymi dech w piersiach widokami w drodze do zamku, ale także z samego zamku. Przeczytaj więcej na oficjalnej stronie zamku Hohenzollern .

6. Pałac w Heidelbergu

Pałac Heidelberg składa się częściowo z ruin starego zamku, który pierwotnie pochodzi z XIII wieku. Trzeba jednak powiedzieć, że ruiny te są jednymi z najpiękniejszych i najbardziej popularnych ruin w Niemczech . Dlatego jest to jeden z najlepszych zamków do odwiedzenia w Niemczech.

Ruiny starożytnego zamku znajdują się w południowo-zachodnich Niemczech w mieście Heidelberg, najstarszym niemieckim mieście uniwersyteckim . Schloss Heidelberg znajduje się wysoko nad miastem i oferuje wspaniałe widoki na okolicę. To zdecydowanie oszałamiający zamek z dramatyczną historią i fascynującą architekturą. Możesz przeczytać więcej na oficjalnej stronie Pałacu w Heidelbergu .

7. Zamek Wartburg

Zamek Wartburg to stary średniowieczny zamek w małym miasteczku Eisenach w sercu Niemiec. Zamek został wybudowany około XII wieku i charakteryzuje się wieloma różnymi stylami. Z długą i znaczącą historią sięgającą ponad 1000 lat, Wartburg jest, co zrozumiałe, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W rzeczywistości to właśnie tutaj, w zamku Wartburg, mieszkał Marcin Luter , tłumacząc Nowy Testament Biblii na język niemiecki w 1521 roku. Historia Wartburga obejmuje również znane postacie, takie jak Adolf Hitler, król Ludwik II i wiele innych. Nie ma wątpliwości, że zamek Wartburg jest jednym z najlepszych zamków do odwiedzenia w Niemczech dla każdego, kto interesuje się historią. Możesz przeczytać więcej na oficjalnej stronie zamku Wartburg .

8. Zamek Lichtenstein

Jednym z najpiękniejszych bajkowych zamków w Niemczech jest zamek Lichtenstein, zbudowany w XIX wieku. Jest pięknie położony na wysokim klifie na wysokości 817 metrów nad poziomem morza. Zamek Lichtenstein znajduje się w południowych Niemczech, około 1 godziny jazdy od Stuttgartu .

Chociaż jest to popularny zamek w Niemczech, nie należy spodziewać się spędzenia godzin. Zamek Lichtenstein nie jest tak duży i oferuje wycieczki z przewodnikiem w języku niemieckim, które trwają około 30 minut. Oprócz zwiedzania zamku można również zwiedzić ruiny starożytnego średniowiecznego zamku lub wybrać się na piesze wędrówki. Przeczytaj więcej na oficjalnej stronie Zamku Lichtenstein .

9. Zamek Burghausen

W południowych Niemczech na granicy z Austrią znajduje się zamek Burghausen. Ten starożytny średniowieczny zamek o długości około 1051 metrów jest najdłuższym kompleksem zamkowym na świecie . Zamek Burghausen zajmuje ogromny obszar i jest niezwykle imponujący.

Chociaż zamek Burghausen może nie jest najpiękniejszym bajkowym zamkiem w Niemczech, nadal ma ogromne znaczenie. Z ciekawą historią i imponującą architekturą jest to zdecydowanie jeden z najlepszych zamków do odwiedzenia w Niemczech . Możesz przeczytać więcej na oficjalnej stronie zamku Burghausen .

10. Zamek Cochem

Zamek Cochem to piękny zamek w Niemczech. W ciągu ostatnich blisko 1000 lat był kilkakrotnie niszczony i odbudowywany . Obecny zamek na miejscu został zbudowany w 1868 roku w pięknym stylu neogotyckim.

Otoczony pięknymi winnicami zamek położony jest na wzgórzu w miejscowości Cochem w zachodnich Niemczech. Rozpościera się stąd niezwykle oszałamiający widok na miasto i rzekę Mozelę z wysokości ponad 100 metrów. Do zamku Cochem można dostać się tylko podczas wycieczek z przewodnikiem. Po ogrodach zamkowych można jednak swobodnie spacerować. Przeczytaj więcej na oficjalnej stronie Zamku Cochem .

11. Zamek Frankenstein

Zamek Frankenstein znajduje się na wzgórzu w pobliżu miasta Darmstadt, około godziny jazdy na południe od Frankfurtu nad Menem . Mimo że nie jest to jeden z najpopularniejszych zamków w Niemczech, zamek Frankenstein nadal jest wart odwiedzenia.

Stary zamek pochodzi z XII wieku. Chociaż nie wiadomo na pewno, uważa się, że Zamek Frankenstein był wielką inspiracją dla światowej sławy powieści Frankenstein . Zamek służył w XVII wieku jako więzienie i szpital wojskowy. I faktycznie, na zamku przeprowadzano eksperymenty medyczne.

W wyniku przerażającej historii w zamku przez cały rok odbywa się wiele strasznych wydarzeń. Największą popularnością cieszy się największy w Niemczech festiwal Halloween , który odbywa się co roku w październiku. Należy pamiętać, że bilety należy kupić z wyprzedzeniem i szybko się wyprzedają.

12. Pałac Nymphenburg

Pałac Nymphenburg znajduje się w Monachium w południowych Niemczech. Pałac ten jest jednym z największych zamków królewskich w Europie i jednym z najpiękniejszych zamków na świecie. Dawniej służył jako letnia rezydencja rodziny królewskiej, ale dziś jest zarządzany przez państwo.

Po przybyciu do zamku możesz odwiedzić kilka różnych muzeów lub spacerować po ogromnym parku. Wewnątrz parku znajdziesz kanały, mosty, rzeźby, budynki zamkowe i wiele więcej. Nie ma wątpliwości, że Pałac Nymphenburg jest jednym z najpiękniejszych zamków w Niemczech. Przeczytaj więcej na oficjalnej stronie Pałacu Nymphenburg .

Kategorie: Blog