Wybierasz się nad morze i szukasz aquaparku nad morzem, który spełni Twoje ogromne potrzeby wypluskania się w wodzie, zjechania ultraszybkimi zjeżdżalniami i uspokojenia bąbelka armatką wodną? Przy okazji chcesz wyciągnąć się na leżaczku, posiedzieć w saunie i wymasować plecy w jacuzzi? Potrzebujesz wybrać się do jednego z najlepszych aquaparków nad morzem. Tylko który to?

Jeśli dodatkowo jesteś ze Szczecina, pewnie myślisz o Lagunie lub kończącej się budowie Aquapark Szczecin. Laguna w Gryfinie to znakomity pomysł, ale co powiesz na to, aby pojechać nad morze i odwiedzić jeden z dwóch największych aquaparków nad morzem?

Dziś w porównaniu Aquapark Koszalin i Park Wodny Jarosławiec. Zobacz, czym różnią się oba aquaparki, ile kosztują bilety i jak możesz szybko dojechać do parków wodnych, omijając korki lub wybierając się koleją.

Szczegółowe informacje o parkach wodnych znajdziesz na dedykowanych stronach:

Porównanie: park wodny Koszalin czy park wodny Jarosławiec?

Jak dojechać ze Szczecina do parków wodnych w Koszalinie i Jarosławcu?

Do Koszalina, jadąc od strony Szczecina, dojedziesz drogą ekspresową S6 (nowoczesna dwupasmówka), a następnie drogą wojewódzką 203 przez Dąbki i Darłowo, lub drogą krajową 6 do Sławna i lokalnymi drogami do Jarosławca.

Do koszalina dojedziemy w 1,5h, do Jarosławca w około 2,5h. To 70 km różnicy, ale do Koszalina dojedziemy do końca nowoczesną S6. Jeśli jedziesz od strony Trójmiasta, także korzystasz z S6, a z południa kraju najlepiej kierować się na Piłę/Szczecinej i Koszalin, a dalej odbijać na Jarosławiec wybierając najlepsze i najszybsze drogi.

Nieco gorzej wygląda dojazd pociągiem. Do parku wodnego w Koszalinie możesz dojechać pociągiem bezpośrednio do miasta, w przypadku Jarosławca czeka cię przesiada w PKS.

Zdecydowanie dojazd ze Szczecina do Aquapark Koszalin jest lepszy.

Aquapark niedaleko morza czy Hotel z basenem nad morzem?

Powinieneś wiedzieć, że Aquapark w Koszalinie to typowy park wodny, konstrukcja stworzona jako atrakcja wodna. Z kolei Aquapark w Jarosławcu należy do kompleksu hotelowego. Panorama Morska to obiekt wielofunkcyjny, w którego skład wchodzi Aquapark, Hotel, Domki, SPA oraz dziesiątki atrakcji dla dzieci.

Aquapark Koszalin jest z kolei oddalony od morza około 20 minut jazdy samochodem, za to macie okazję wybrać się do słynnego Mielna na plażę.

6 zjeżdzalni wodnych

Oba kompleksy basenowe składają się z części wewnętrznej i zewnętrznej, co diametralnie zmienia ich sposób funkcjonowania, bowiem Aquapark Koszalin to 7 basenów, z czego 6 z nich pełni, funkcję rekreacyjną i 2 z nich znajdują się w zewnętrznej części obiektu. Dodatkowo znajduje się tutaj 6 zjeżdzalni z czego 4 są w części zewnętrznej. Łącznia powierzchnia basenów to około 1500 metrów kwadratowych.

W Aquapark Jarosławiec też jest 6 zjeżdżalni, ale… zewnętrznych. Do tego jeszcze 4 zjeżdżalnie wewnętrzne. Razem 10 zjeżdżalni. Aquapark Jarosławiec to kompleks basenowy składający się aż z pięciu basenów każdy z podgrzewaną wodą – zewnętrznych i wewnętrznych o łącznej powierzchni lustra wody 1700 m².

Który z parków wodnych jest lepszy? W tym przypadku werdykt pozostawiamy Wam!

Aquapark Jarosławiec czy park wodny Koszalin: ile kosztuje bilet?

Za całodniowe wejście do parku wodnego Koszalin zapłacimy odpowiednio 69 zł za bilet ulgowy i 84 zł za bilet normalny (cennik 2022). W Jarosławcu, wejście do parku wodnego kosztuje nas 85 zł bez podziału na normalny i ulgowy. Przy czym, jeśli odwiedzamy park wodny w Jarosławcu poza wakacjami, ten sam bilet będzie nas kosztował 59 zł, z uwagi za niedostępność atrakcji zewnętrznych.

W obu przypadkach są też bilety 1 czy 2 godzinne co sprawdzicie na stronach WWW wskazanych na początku tego wpisu.

Czy można płacić bonem turystycznym w aquaparkach?

Jak podaje strona internetowa Aquapark Panorama Morska Jarosławiec, bonem turystycznym możesz zapłacić zarówno za usługi hotelarskie jak również pobyt w Aquapark.

W Aquapark Koszalin nie zapłacisz bonem turystycznym. Listę obiektów, w których możesz płacić bonem turystycznym sprawdzisz tutaj: https://bonturystyczny.polska.travel/mapa

Atrakcje dodatkowe

W Aquapark Koszalin znajduje się duża strefa saun, w której znajdują się łaźnie – solankowa, parowa, parowo-błotna, a także sauny – fińska, ziołowa, sauna do rytuałów, kabina infrared, koloroterapia, strefa jaccuzi, bicze, słoneczna łąka, grota solna, grota lodowa, zewnętrzna wypoczywalnia z tarasem i sześcioosobowym jacuzzi.

W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz oczywiście zjeżdżalni wodnych, których Park Wodny ma sześć w swojej ofercie. Najdłuższa z nich to Anakonda, mierząca 176 m długości.

W Aquapark Jarosławiec Baseny mają głębokość od 1,20 do 1,35m, woda jest w nich podgrzewana od 29 maja do 16 września. Jeśli szukasz hotel z basenem nad morzem all inclusive to zdecydowanie jest to oferta dla Ciebie.

Na terenie obiektu także:

 • Świat dziecka „TROPI” – centrum zabaw z basenami, z piłeczkami i zjeżdżalniami (3-8 lat);
 • Mini club „COCO” (3-8 lat) – dzieci pozostają pod czujnym okiem wykwalifikowanej opiekunki;
 • Playland „JUMBO” – strefa gier dla młodszych i starszych min: Xboxy – 37 gier, 2 wieże interaktywne, Knoocker, strefa gier planszowych.
 • Park maszyn VR – Maszyna VR-TWO z pokazami w technologii 9D, maszyna VR- HERO z ok. 50 grami, symulator wyścigów VR RACE oraz symulatory Wirtualnej Rzeczywistości dla dzieci VR KIDS. dodatkowo płatne
 • Zewnętrzne place zabaw

Należy także pamiętać o innych atrakcjach, jak np. możliwość skorzystania z oferty hotelowej – all inclusive nad morzem z basenem.

A co jeśli nie Jarosławiec i Koszalin?

Pomiędzy obydwoma miejscowościami i parkami wodnymi, leży sobie park wodny Jan w Darłówku.

 • Basen sportowy 25 x 12,5 m
 • Basen rekreacyjny duży
 • Basen rekreacyjny mały połączony z basenem zewnętrznym
 • Basen dla dzieci
 • Dzika rzeka
 • Dwie zjeżdżalnie 104m i 70m Turbo
 • Dwie ślizgawki wewnętrzne
 • Jacuzzi

Więcej o Aquaparku Jan w Darłowie przeczytasz tutaj: kliknij, Jan Aquapark Bilety wstępu do parku wondnego Jan to 60 zł za osobę za całodniowe wejście. Na obiekcie znajduje się także kręgielnia i bar.

Kategorie: Blog