Sezon kąpieliskowy w Szczecinie właśnie się rozpoczyna, a mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się wypoczynkiem nad wodą już od 15 czerwca 2024 roku. Głębokie, Dąbie, Dziewoklicz w sobotę otwierają sezon, a Arkonka i Aquapark Szczecin czynne są już od 1 czerwca. W artykule przedstawiam informacje na temat kąpieliska Dąbie, które jest jednym z popularnych miejsc do spędzania letnich dni w Szczecinie.

Kiedy startuje sezon na kąpieliskach w Szczecinie?

Sezon kąpieliskowy w Szczecinie rozpoczął się 1 czerwca 2024 roku. To idealny czas, aby korzystać z atrakcji na kąpieliskach w mieście.

Ile kosztują bilety wstępu na kąpielisko Dąbie w 2024 roku?

Na kąpielisku Dąbie obowiązują następujące ceny biletów:

  • Dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem mają wstęp bezpłatny.
  • Bilet ulgowy (całodniowy): 8,00 zł.
  • Bilet normalny (całodniowy): 16,00 zł.
  • Karnet na 10 wejść (ulgowy): 72,00 zł.
  • Karnet na 10 wejść (normalny): 144,00 zł.

Bilety można kupić standardowo w kasach przy wejściach lub w aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin.

Dowiedz się więcej o kąpielisku w Dąbiu, przejdź na naszą stronę – Kąpielisko Dąbie – najważniejsze informacje o obiekcie.

Jak dojechać na kąpielisko Dąbie?

Do kąpieliska Dąbie można dojechać komunikacją miejską tramwajem nr 3 (przystanek Gierczak) lub autobusami linii 56, 73d, 73z oraz 79. Samochodem z centrum warto wybrać drogę nr 10 do Basenu Górniczego, a następnie ulicami Przestrzenną, Emilii Gierczak i Żaglową, gdzie znajduje się kąpielisko.

Czy Arkonka i Fabryka Wody są już otwarte?

Tak, Arkonka i Fabryka Wody są już otwarte. Fabryka Wody ruszyła jako pierwsza, a Arkonka również jest dostępna dla odwiedzających – oba obiekty zostały otwarte 1 czerwca 2024 roku. Teraz możemy cieszyć się również kąpieliskiem Dąbie i spędzać letnie dni nad wodą.