IKEA Szczecin to jeden z najnowszych i największych sklepów w mieście, który powstał w miejscu starego Polmozbytu. Teraz mieszkańcy Szczecina mogą kupować popularne, proste do złożenia i trwałe meble. Dowiedz się, gdzie leży IKEA Szczecin, jak dojechać do IKEA Szczecin oraz inne przydatne informacje.

Gdzie jest IKEA w Szczecinie?

IKEA Szczecin znajduje się na ul. Mieszka I, na skrzyżowaniu z ul. Białowieską. Swoją siedzibę miał tu swego czasu Polmozbyt oraz salon Honda Szczecin. Możliwy był także montaż instalacji gazowej STAG. Teraz znajduje się tutaj IKEA.

Po drugiej stronie ulicy znajduje się sklep Bricoman. W zasadzie możemy od razu kupić rzeczy do remontu mieszkania oraz do jego wyposażenia.

Jak dojechać do IKEA Szczecin?

Do IKEA Szczecin najszybciej, chyba, że utkwimy w korkach, dojedziemy samochodem i zaparkujemy na darmowym parkingu IKEA. Jednak jeśli nie planujesz dużych zakupów, możesz skorzystać z komunikacji dziennej i nocnej.

W okolice Mieszka I nie jeżdżą tramwaje, dlatego najlepiej od razu skorzystać z komunikacji autobusowej. Do IKEA dojedziesz autobusami:

  • 53, 61,62,241, 243

Wszystkie te linie mają swój przystanek na Mieszka I i przy skrzyżowaniu z ul. Białowieską.

Jeśli ww. autobusy nie jeżdżą z miejsca, gdzie mieszkasz, możesz, np. dojechać tramwajami 1, 11 i 12 do Placu Szyrockiego lub 5, 7, 9, 2, 6, 7, 8 i innymi autobusami do placu Kościuszki i przesiąść się w ww. linie autobusowe.

Najszybciej trasę dojazdu autobusami i tramwajami wyznaczysz za pomocą aplikacji jakdojadę.pl. Zobacz, jakie to proste sprawdzić trasę i czas odjazdu komunikacji miejskiej jeśli jedziesz do IKEA.

Opcjonalnie skorzystaj z TAXI Szczecin – sprawdź numery telefonów korporacji taxi w Szczecinie.

Autobusem 53 możemy dojechać z IKEA do Aquapark Szczecin, po drodze mijając kąpielisko Arkonka. Objedziemy wprawdzie całe miasto, aż przez zajezdnię Klonowica, ale możemy wybrać się na wycieczkę po mieście.

Czy parking IKEA Szczecin jest płatny?

Parking IKEA jest bezpłatny, podobnie jak znajdujący się po drugiej stronie ulicy parking Bricoman. Warto wspomnieć, że do IKEA przejdziemy także z parkingu TESCO.

Godziny otwarcia IKEA Szczecin

Sklep IKEA w Szczecinie jest czynny od poniedziałku do soboty, od 10 do 21 godziny. W niedziele sklep IKEA jest zamknięty.

Sprawdź także:

Czy IKEA Szczecin leży nad morzem?

Oczywiście. Wyjście na plażę z IKEA znajduje się na dziale z szafami, trzeba przejść przez drzwi z lustrem. Opcjonalnie windą na 0 i w tramwaj 13, który dojeżdża nad samo morze i plażę. To oczywiście żart, ale skoro „Szczecin od zawsze leżał nad morzem”, warto się pośmiać, że od morza dzieli nas 100km S3 lub godzina jazdy pociągiem. Chociaż…