W zachodniopomorskim dostępnych jest kilkanaście obiektów, które możemy zakwalifikować jako parki wodne, jednak różnią się one wielkością i ilością atrakcji, a także dostępnością, np. tylko dla gości ośrodka wypoczynkowego. Warto także pamiętać, że największy obiekt w województwie, jest dopiero w trakcie budowy – to Aquapark Szczecin Fabryka Wody. Ale może też zaskoczyć Cię wiadomość, że w Szczecinie znajduje się największy kompleks rekreacyjno basenowy w Polsce i jeden z największych w Europie – to kąpielisko Arkonka, działające w sezonie letnim.

Poznaj 6 największych aquaparków w zachodniopomorskim, które warto odwiedzić.

Aquapark Panorama Morska

Health Resort & Medical SPA Aquapark Panorama Morska to gigantyczny Aquapark wyposażony w część wewnętrzną i zewnętrzną. Na obiekcie znajduje się aż 10 zjeżdżalni wodnych:

6 zjeżdżalni zewnętrznych:

  • Zakręcona, zakryta rura
  • Wyboista, odkryta zjeżdżalnia
  • Ślizg do zjeżdżania w kilka osób
  • Trzy zjeżdżalnie idealne do wyścigów

4 zjeżdżalnie wewnętrzne:

  • Dwie zakręcone, długie rury
  • Dwie zjeżdżalnie dla dzieci

Basen zewnętrzny o powierzchni 770m² przystosowany jest także do zabaw dla dzieci, dzięki łagodnemu zejściu do wody. Łączna powierzchnia basenów to 1700 metrów kwadratowych. Obiekt położony jest nad samym morzem i oferuje m.in. możliwość wykąpania się z widokiem na morze.

Bez wątpienia Aquapark Jarosławiec to jedna z najciekawszych propozycji w województwie zachodniopomorskim. Sam Jarosławiec położony jest godzinę drogi od Koszalina, jeśli więc planujesz odwiedzić kilka aquaparków, to zdecydowanie warto odwiedzić także Aquapark w Koszalinie.

W Jarosławcu warto zobaczyć Muzeum Bursztynu, Latarnię morską, Aquapark, Kryty stok narciarski, Motylarnię i papugarnię oraz deptak.

Zdjęcie pochodzi z serwisu: panorama-morska.pl Cennik, atrakcje, dojazd do Aquapark Jarosławiec

Jan Park Wodny

Park Wodny Jan w Darłowie to przede wszystkim Basen sportowy, Basen rekreacyjny duży, Basen rekreacyjny mały połączony z basenem zewnętrznym, Basen dla dzieci, Dzika rzeka, Dwie zjeżdżalnie 104m i 70m Turbo, Dwie ślizgawki wewnętrzne i Jacuzzi. Na obiekcie znajduje się także kręgielnia, sauny i szkoła nauki pływania oraz Bar i strzelnica sportowa. Ceny biletów do Aquapark Jan w Darłowie zaczynają się od 19 zł.

Darłowo położone jest bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Darłówko z kolei, kojarzone z Darłowem, stanowi północno-zachodni obszar miasta oddzielony od głównej zabudowy miasta podmokłym terenem, w odległości ok. 2 km. W okolicy znajduje się latarnia morska oraz dosyć oryginalny rozsuwany most.

Warto wspomnieć również, że atrakcyjność tej lokalizacji zwiększa także BalticLandia w Darłówku. Aquapark Balticlandia znajduje się na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar  w Darłówku. Wyjątkowe położenie tuz przy plaży, mnóstwo atrakcji dla dużych i małych, sprawia, że Aquapark Balticlandia to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i relaks dla całej rodziny. BalticLandia to obiekt zewnętrzny, działający w sezonie letnim.

Zdjęcie pochodzi z serwisu: http://www.parkwodny.net/ Cennik, atrakcje, dojazd do Aquapark Darłowo

Park Wodny Koszalin

Aquapark Koszalin to największy taki obiekt w regionie oferuje 6 basenów, w tym dwa w strefie zewnętrznej, 6 zjeżdżalni o zróżnicowanym poziomie wrażeń, w tym jedna rodzinna, a także strefy jacuzzi, saun, wodospady, zjeżdżalnie dla dzieci, grota solna i inne.

Koszalin położony jest nad Morzem Bałtyckim, tuż nad jeziorem Jamno. Niedaleko znajduje się popularna miejscowość nadmorska, Mielno.

Głównymi atrakcjami Koszalina są m.in. Park Książąt Pomorskich, Góra Chełmska, Dom Kata, Mury obronne, katedra, Skansen Kultury Jamneńskiej, Ratusz i Rynek oraz papugarnia.

Zdjęcie pochodzi z serwisu: aquapark.koszalin.pl Cennik, atrakcje, dojazd do Aquapark Koszalin

Baltic Park Molo Aquapark

To jeden z najciekawszych obecnie obiektów w województwie zachodniopomorskim. To nowoczesny obiekt, który ma zaledwie 5 lat. Powstał w 2017 roku i oferuje to, czego trudno szukać w innych parkach wodnych – sztuyczna fala do surfingu.

Ponadto na obiekcie znajdują się 4 multimedialne zjeżdżalnie, wyspa piratów dla dzieci, rwąca rzeka, basen sportowy i basen rekreacyjny, strefa saun. Na obiekcie dostępna jest także ścianka wspinaczkowa, aquapabar i hotel.

Świnoujście to bardzo atrakcyjna miejscowość, zlokalizowana nad morzem przy samej granicy z Niemcami. Do najważniejszych atrakcji miasta należy oczywiście plaża, ale także promenada, latarnia morska, fort artyleryjski, podziemne miasto na wyspie Wolin, falochron i Stawa Młyny czy park zdrojowy.

Zdjęcie pochodzi z serwisu: https://zdrojowahotels.pl/ Cennik, atrakcje, dojazd Aquapark Świnoujście

Relax Park Wodny

Aquapark Relax zlokalizowany jest w Świdwinie, Aquapark Świdwin. To duży aquapark, w którym znajdziemy m.in. basen sportowy, sztuczną rzekę, zjeżdżalnię wewnętrzną dla dzieci oraz zjeżdżalnię zewnętrzną, spiralną, o długości 105 metrów. Ponadto wanny z hydromasażem, wodospady i baseny rekreacyjne.

Na obiekcie znajduje się także kręgielnia, kawiarnia i bar, siłownia, sala konferencyjna.

W samym Świdwinie warto zobaczyć Zamek Joannitów w Świdwinie czy Wieżę Bismarcka w Świdwinie. Tu także znajduje się 21. Baza Lotnictwa Taktycznego. Ze Świdwina jest 50 km nad morze.

Bilety ulgowe zaczynają się od 11 zł, normalne od 13 zł.

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://www.wodnyrelax.pl/ Cennik, atrakcje, dojazd Aquapark Świdwin

Aquapark Laguna

To jeden z najstarszych aquaparków w regionie, położony na obrzeżach miasta Gryfina, 30 km od Szczecina. Wciąż chętnie odwiedzany przez mieszkańców Szczecina i Polic oraz gości z zagranicy, ponieważ Gryfino położone jest tuż przy granicy z Niemcami.

Na obiekcie znajdziemy kilka różnego rodzaju basenów, w tym basen ze sztuczną falą, kanał z rwącą rzeką, dwie duże zjeżdżalnie o długości 72 metrów i 50 metrów, brodzik dla dzieci oraz świetną saunę. Na zewnątrz zlokalizowany jest basen solankowy, dostępny cały rok.

Przy obiekcie znajduje się Parking, a na obiekcie, poza sklepem sportowym, działa także kręgielnia z barem i bilardem oraz znakomita restauracja z pizzą i burgerami. W Gryfinie możesz wybrać się na bulwary nad Odrą lub przejechać przez most do Mescherin, gdzie znajduje się wieża widokowa.

Zdjęcie pochodzi z serwisu: http://cwlaguna.pl/ Cennik, dojazd, atakcje Aquapark Laguna Gryfino

Inne

Sprawdź wszystkie obiekty wodne w Szczecinie: kliknij tutaj

Poznaj parki wodne województwa zachodniopomorskiego: kliknij tutaj

Odwiedź największy kompleks basenowy w Polsce: Arkonka Szczecin

Dowiedz się więcej o budowanym Aquapark Szczecin: Dojazd i cennik Aquapark Szczecin