Podróże lotnicze ze zwierzętami

Latanie z kotem, psem lub innym małym zwierzęciem nie musi być stresujące, jeśli wiesz, czego się spodziewać. Według TSA możesz zabrać swoje zwierzęta na pokład i przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, ale jest kilka rzeczy do zapamiętania.

  • Trzymaj zwierzaka w ramionach, na smyczy lub jedno i drugie.
  • Nie wkładaj swojego zwierzaka do aparatu rentgenowskiego — po prostu wyślij jego klatkę przez pustą.
  • Przeprowadź swojego zwierzaka przez wykrywacz metalu.
  • Następnie przejdź do swojej bramy

Profesjonalne porady dotyczące latania ze zwierzętami 

Każda linia lotnicza ma własne zasady i ceny miejsc dla zwierząt. Niektóre pozwolą Twojemu zwierzakowi jeździć z Tobą w kabinie, podczas gdy inne mogą sprawić, że będzie jeździć w luku bagażowym. Zanim wejdziesz na pokład, upewnij się, że Twój transporter dla zwierząt jest zatwierdzony przez TSA i zatwierdzony przez linię lotniczą, którą lecisz.

Zaktualizuj ich informacje i oznacz operatora. Ta wskazówka ma zastosowanie, jeśli przechowujesz swoje zwierzęta w ładowni. Upewnij się, że ich szczepienia i mikroczip są aktualne. Obroża GPS , aktualne zdjęcia oraz świadectwo zdrowia lub Świadectwo Inspekcji Weterynaryjnej mogą być również pomocne podczas podróży z kotami i psami.

Jeśli to możliwe, korzystaj z bezpośrednich lotów. Ograniczy to czas i stres dla Ciebie i Twoich zwierząt, zwłaszcza jeśli są one większe i mogą potrzebować pozostać w ładowni. Jest mniej prawdopodobne, że zgubisz swój bagaż (i ich) dzięki bezpośredniemu lotowi do miejsca docelowego.

Nie uspokajaj ich. O ile nie zaleci tego Twój weterynarz, unikaj środków uspokajających. Efekty leków w połączeniu ze stresem na dużych wysokościach mogą zranić Twojego zwierzaka.

Unikaj latania ze zwierzętami z zadartym nosem. Według Humane Society zwierzęta takie jak mopsy, pekińczyki czy koty perskie powinny unikać latania, gdy tylko jest to możliwe. Te zwierzęta o krótkich pyskach mogą cierpieć na udar cieplny i niedotlenienie w ładowni lub kabinie samolotu. Jeśli masz takiego zwierzaka, najlepiej pozostań na ziemi podczas podróży.

Poznaj politykę swoich linii lotniczych dotyczących zwierząt. Zasady dotyczące zwierząt różnią się w zależności od linii lotniczej. Zmniejsz nieprzyjemne niespodzianki, przygotowując się na opłaty i ograniczenia związane z podróżą lotniczą ze zwierzętami. 

Podróż samochodem ze zwierzętami

Psy uwielbiają jeździć samochodem, podczas gdy koty zwykle nie są tak podekscytowane wsiadaniem do pojazdu. Ale bez względu na nastawienie Twojego zwierzaka do podróży samochodem, nadal musisz zapewnić mu szczęście i bezpieczeństwo w samochodzie.

Trzymaj je bezpiecznie w samochodzie. Twój szczeniak może chcieć wystawić głowę przez okno, ale najlepiej trzymać je w pojeździe. Może to być zabawne, ale jest to również łatwy sposób na zranienie lub pozwolenie, aby zanieczyszczenia wleciały im w twarz, usta lub oczy. Użyj obroży GPS dla swojego zwierzaka, aby śledzić je, jeśli wyjdzie z samochodu.

Zapnij je. Pozostawianie zwierząt w samochodzie bez skrępowania jest niebezpieczne dla Ciebie i dla nich. Koty powinny pozostać w klatkach, które należy zapiąć pasami bezpieczeństwa. Możesz również znaleźć specjalne uprzęże samochodowe i inny sprzęt, aby utrzymać szczenięta na miejscu.

Trzymaj je na tylnym siedzeniu. Podobnie jak ludzkie dzieci , twoje futrzane dzieci są za małe, aby jeździć z przodu. Gdybyś miał wypadek, gdy oni byli na przednim siedzeniu, uderzenie poduszki powietrznej może spowodować obrażenia Twojego zwierzaka. Trzymaj je zapięte i bezpieczne na tylnym siedzeniu, jeśli to możliwe.

Zaplanuj swoją podróż z wyprzedzeniem. Nigdy nie należy zostawiać zwierząt samych w samochodzie, nawet na krótki czas. Dlatego mądrze jest zabrać ze sobą przyjaciela lub wybrać przyjazne zwierzętom miejsca, do których można go zabrać do środka. Zacznij od znalezienia przyjaznych dla zwierząt pit stopów, aby dać im szansę na rozciągnięcie się i skorzystanie z łazienki. Stwórz przyjazne dla zwierząt hotele i restauracje jako miejsca docelowe dla swojej podróży.

Zapoznaj ich ze skrzynią. Jeśli wybierasz się w długą podróż, Twój zwierzak będzie musiał przyzwyczaić się do krępowania lub zamykania przez wiele godzin. Koty mogą być szczególnie trudne w podróży. Aby je zaaklimatyzować, zabierz je na małe przejażdżki i spraw, aby ich skrzynia wyglądała jak znajome miejsce, aby łatwiej poradziły sobie ze stresem związanym z przebywaniem w samochodzie.

Inne podróże ze zwierzętami

Właściciele zwierząt uwielbiają brać udział w przejażdżce ze swoimi futrzanymi przyjaciółmi. Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących różnych rodzajów podróży ze swoimi pupilami.

Podróż kamperem ze zwierzętami

Życie w drodze i na świeżym powietrzu jest wspaniałe zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Kiedy zabierasz ze sobą swoje zwierzęta, pamiętaj o zachowaniu takich samych środków ostrożności, jak w przypadku reszty rodziny. Trzymaj zwierzęta w schronieniu lub w transporterze, gdy pojazd jest w ruchu. W końcu obsługa pojazdu powinna być Twoim priorytetem, bez względu na to, kim są Twoi towarzysze podróży.

Przed wyjazdem nie zapomnij też spakować ich bagaży. Podczas podróży niezbędne będą smycze, torby na zakupy, zabawki, jedzenie, miski na wodę, ubrania i sprzęt turystyczny. Nawet właściciele kotów mogą zabrać ze sobą swoich kocich przyjaciół. Kot Luna przeżył życie w drodze dzięki odrobinie treningu na smyczy i cierpliwości rodziców.

Przeczytaj nasz przewodnik na temat zapobiegania kradzieży kamperów , aby upewnić się, że przygoda przebiegnie bezproblemowo.

Podróż pociągiem ze zwierzętami

Niezależnie od tego, czy podróżujesz po całym kraju, czy po prostu przez miasto, pociągi to świetny sposób na poruszanie się . Niedawno Amtrak zmienił swoją politykę dotyczącą zwierząt domowych, aby umożliwić zwierzętom do 20 funtów, co pozwala na odbycie tej dalekobieżnej przejażdżki z najlepszym przyjacielem. Jeśli wskakujesz ze swoim zwierzakiem do lokalnego metra lub kolei miejskiej, przed wejściem na pokład zapoznaj się z lokalnymi przepisami. Znajomość zasad jest ważna nie tylko dla Ciebie i Twojego zwierzaka, ale także dla innych pasażerów.

Przygotowując się do podróży, odwiedź weterynarza, aby upewnić się, że Twój zwierzak jest zdolny do podróży. Czynniki takie jak wiek i schorzenia mogą uniemożliwić im bycie szczęśliwym w dowolnym miejscu poza domem. Jeśli uzna się, że mogą bezpiecznie latać, jeździć na rowerze lub pływać, powinieneś zaktualizować ich szczepienia, dokumentację medyczną i mikroczipy. Umieść jedzenie i wodę w ich skrzynce, aby byli szczęśliwsi podczas całej podróży. Weterynarz może również pomóc Ci dowiedzieć się, jak stresować Twojego zwierzaka podczas podróży. Jeśli zdecydujesz się nie zabierać zwierząt domowych, znajdź opiekuna , który dotrzyma im towarzystwa podczas Twojej nieobecności.

Kategorie: Blog