Gdy myślimy o wyjątkowym wypoczynku i aktywności w wodzie, na myśl przychodzą nam aquaparki – miejsca pełne zjeżdżalni, basenów i atrakcji, które zapewniają zabawę dla całej rodziny. Polska nieustannie rozwija swoje obiekty tego typu, oferując coraz to nowsze i bardziej imponujące parki wodne. W tym artykule przedstawiamy największe aquaparki w Polsce na rok 2024, które powinny znaleźć się na Twojej liście miejsc do odwiedzenia.

Spis Treści

  1. Park of Poland – Suntago Water Park
  2. Aquapark we Wrocławiu
  3. Aquapark Fala
  4. Termy Maltańska
  5. Chochołowskie Termy
  6. Termy Bukovina
  7. Park Wodny w Białce Tatrzańskiej
  8. Aquapark Reda

Park of Poland – Suntago Water Park

Park of Poland to miejsce, gdzie futurystyczne rozwiązania spotykają się z tropikalnym klimatem. Suntago Water Park, będący częścią tego kompleksu, jest największym zadaszonym aquaparkiem w Europie. Kompleks może pomieścić aż do 15 000 osób jednocześnie, oferując im niesamowite doświadczenia wodne.

Jamango Wodna Dżungla

Jamango to kraina zjeżdżalni i wodnych atrakcji. 32 zjeżdżalnie, w tym te z zapadniami, basen ze sztuczną falą oraz dzika rzeka gwarantują mnóstwo adrenaliny.

Obszar Relax

Dla tych, którzy szukają spokoju, przygotowano strefę Relax z basenem termalnym otoczonym palmami.

Saunarium

Ogromne saunarium o powierzchni 2500 metrów kwadratowych oferuje 12 atrakcji tematycznych. Stylowe wnętrza i bogata oferta saun sprawiają, że jest to idealne miejsce na regenerację.

Aquapark we Wrocławiu

Wrocławski aquapark to prawdziwie kompleksowy obiekt, który zachwyca swoją różnorodnością. Położony w sercu miasta, jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek.

Strefa Basenów

Aquapark we Wrocławiu oferuje zarówno baseny zewnętrzne, jak i wewnętrzne, a także 7 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności. Znajdziemy tu również baseny rekreacyjne, sztuczną falę, baseny dla dzieci oraz leniwą rzekę.

Saunarium

Obiekt posiada rozbudowane saunarium z pięknym ogrodem zewnętrznym. Całość została nastrojowo oświetlona i wypełniona roślinnością, co tworzy wyjątkową atmosferę relaksu.

Aquapark Fala

Aquapark Fala w Łodzi to miejsce o bogatej historii, sięgającej lat 70-tych. Obiekt przeszedł kompleksową modernizację i obecnie jest jednym z najnowocześniejszych parków wodnych w Polsce.

Baseny i Zjeżdżalnie

Fala oferuje szeroki wybór basenów wewnętrznych i zewnętrznych. Znajduje się tu m.in. 60-metrowa zjeżdżalnia kamikadze, idealna dla miłośników mocnych wrażeń.

Saunarium

Rozbudowane saunarium znajduje się wewnątrz charakterystycznych piramid, oferując szeroki wybór saun tematycznych.

Termy Maltańska

Termy Maltańska, zlokalizowane nad jeziorem Maltańskim w Poznaniu, to jeden z największych parków wodnych w Polsce. Obiekt oferuje zarówno atrakcje sportowe, jak i rekreacyjne.

Zjeżdżalnie i Baseny

Aquapark posiada liczne zjeżdżalnie oraz baseny zewnętrzne, a także baseny geotermalne, które zapewniają wyjątkowe doświadczenia wodne.

Saunarium i SPA

Saunarium zaprojektowane w klimacie kambodżańskiej dżungli oraz bogata oferta SPA sprawiają, że jest to miejsce idealne na relaks.

Chochołowskie Termy

Ulokowane w sercu Tatr Chochołowskie Termy to największe termy w Polsce, oferujące ponad 3000 m2 powierzchni wodnej.

Baseny i Zjeżdżalnie

Aquapark oferuje zarówno baseny wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Znajdziesz tu również stanowiska do masażu oraz zjeżdżalnie rurowe.

Saunarium

Kompleks posiada 7 tematycznych saun, w których regularnie odbywają się profesjonalne seanse saunowe.

Termy Bukovina

Woda w Termach Bukovina pochodzi z głębokości niemal 4000 m, co nadaje jej wyjątkowe właściwości zdrowotne.

Baseny i Atrakcje

Obiekt oferuje liczne baseny z wodą termalną, kaskady, dżacuzzi oraz atrakcje dla dzieci. Saunarium z zasadami poprawnego saunowania jest dodatkowym atutem.

Park Wodny w Białce Tatrzańskiej

Aquapark w Białce Tatrzańskiej to idealne miejsce na relaks w górskich klimatach, zarówno latem, jak i zimą.

Baseny i Strefa SPA

Obiekt oferuje baseny z wodą termalną, której temperatura sięga 40°C, oraz stanowiska do masażu wodnego.

Saunarium

Park wodny posiada również saunarium i strefę SPA, które zapewniają doskonały relaks.

Aquapark Reda

Aquapark Reda to nowoczesny obiekt, który oferuje niespotykane atrakcje, takie jak zjeżdżalnia z rekinami.

Atrakcje

Wśród atrakcji znajdziemy intensywne zjeżdżalnie, dziką rzekę oraz klimatyczne saunarium z profesjonalnymi seansami.

Podsumowanie

Wybierając się do aquaparku, warto pamiętać o zabraniu odpowiednich akcesoriów, takich jak kąpielówki, klapki, ręczniki i okulary do pływania. Polska oferuje wiele wspaniałych parków wodnych, które zapewniają niezapomniane wrażenia dla każdego, niezależnie od wieku i upodobań. Niezależnie, który aquapark zdecydujesz się odwiedzić, każda z opisanych powyżej atrakcji gwarantuje wyjątkowe doświadczenia.