Dzięki tym 5 wskazówkom możesz w krótkim czasie sprawić, że Twoje dziecko będzie bezpiecznym pływakiem.
Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś uczyć swoje dziecko pływania . Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie musisz się martwić o to, by Twoje dziecko wiedziało, że potrafi dobrze i bezpiecznie pływać. Nauka pływania może potencjalnie uratować życie Twojego dziecka . Poza tym zbuduje pewność siebie Twojego dziecka i będzie miało więcej frajdy z pluskania się i zabawy w basenie. Sama pozostaje sprawna i aktywna, a także spędza mniej czasu w pozycji siedzącej. Poprawia również oddychanie, koordynację, siłę i mobilność. Kurs pływania to także idealne środowisko do nawiązywania kontaktów i zawierania nowych znajomości – dotyczy to zarówno Ciebie, jak i Twojego dziecka.
To wszystko wydaje się oczywiste, ale jak najlepiej to zrobić? Na początek nigdy nie jest za późno – Holmes Place oferuje lekcje pływania dla dzieci w każdym wieku io każdym poziomie umiejętności. Aby Twoje dziecko nauczyło się bezpiecznie i poprawnie pływać, najlepiej powierzyć to doświadczonemu profesjonaliście.
W ten sposób Twoje dziecko uczy się pływać
Jeśli ufasz sobie i postępujesz zgodnie z poniższymi krokami, możesz również wziąć lekcje pływania w swoje ręce.
1. Stwórz plan lekcji z krótkimi jednostkami lekcyjnymi
Nawet jeśli Twoje dziecko nie uczęszcza na kurs pływania, warto stworzyć coś w rodzaju planu lekcji . Ustal z wyprzedzeniem stałe dni i godziny nauki pływania i zaznacz je w kalendarzu. Stałe i jasno określone czasy pomagają dziecku skoncentrować się i lepiej zapamiętywać rzeczy. Zapobiega to również ciągłemu odkładaniu zajęć. Jedna sesja powinna trwać pół godziny. To wystarczająco długo, abyś mógł się uczyć i robić postępy bez znudzenia się dziecka lub utraty koncentracji.
2. Zacznijmy!
Najlepszym sposobem na zapoznanie dzieci z pływaniem jest zachęcenie ich do kopania nóg . Na szczęście większość dzieci lubi to robić, więc lekcje zaczynają się w bardzo zabawny sposób . Twoje dziecko będzie trzymać się pływaka lub krawędzi basenu i kopać nogami, utrzymując ciało tak prosto, jak to możliwe. Wiele dzieci ma tendencję do opadania nóg. Pomóż mu utrzymać równowagę i utrzymać się na powierzchni .
3. Dmuchnij i oddychaj!
Gdy kopanie zadziała, przejdź do pokazania dziecku, jak wydmuchiwać bąbelki w wodzie . Zachęć je, aby wstrzymały oddech i najpierw zanurzyły usta, a następnie usta i nos pod wodę . Niektóre dzieci na początku nie mają odwagi tego zrobić. Aby wszystko było mniej onieśmielające i przerażające, najpierw pokaż mu, jak to zrobić. Dzięki temu Twoje dziecko widzi, że nic Ci się nie dzieje, a Twoje włosy i oczy pozostają suche. Pomóc mogą też okulary do pływania – maluchy uważają, że są fajne i widać coś pod wodą.
4. Teraz wiosłowanie
Kiedy Twoje dziecko jest przyzwyczajone do zanurzania twarzy pod wodą , pora pokazać początkującemu pływakowi , jak używać ramion do poruszania się w wodzie. Najmniejszych z początkujących, którzy nie mają jeszcze zbyt wiele siły w ramionach, najlepiej najpierw nauczyć wiosłować jak pies. Naprzemiennie kopiąc obiema nogami i wiosłując jednocześnie rękoma. Po pewnym czasie okaże się, że poruszanie rękami i nogami razem jest bardzo łatwe.
5. Urozmaicaj lekcje pływania
Nie pozwól swoim pociechom nudzić się podczas nauki pływania . Nauczyłby się mniej, kojarzył pływanie z czymś negatywnym, a lekcje byłyby bardziej męczące zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego dziecka. Postaraj się, aby lekcje pływania stały się zabawą – nauka pływania powinna być zabawą. Zachęcaj dziecko do pływania trochę dalej za każdym razem, nurkowania przez hula-hop lub chwytania przedmiotów z dna basenu. Dzieci często są bardziej skłonne nie zgadzać się z rodzicami niż obcy. Dlatego warto zastępować własne lekcje profesjonalnymi lekcjami prowadzonymi przez instruktora pływania.Każde dziecko jest inne, ale im częściej uczęszcza na lekcje pływania, tym szybciej się uczy i tym szybciej może zdobyć pierwszą odznakę pływacką.