Jak dojechać na kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka w Szczecinie?

Na początku roku 2018 wystartowała przebudowa ul. Arkońskiej, która bezpośrednio przylega do kompleksu basenowego Arkonka. Chociaż dojść do obiektu jak i dojazd rowerem są nadal możliwe, kierowcy samochodów są zmuszeni do pozostawienia swoich pojazdów w dalszej odległości. Teoretycznie nie stanowi to większego problemu, gdyż na Arkonkę możemy dojechać tramwajem, autobusem lub pozostawić samochód na parkingu przy Netto Arena, a następnie podejść pieszo dosłownie 500 metrów (bliżej z przystanku tramwajowego, około 250 metrów).

Dla osób dla których pokonanie takiej odległości będzie stanowiło problem, dodatkowo został uruchomiony specjalny bus, który rusza spad parkingu Netto Arena (przystanek obok fontanny) i regularnie co 20 minut przewozi osoby chętne do spędzenia dnia na Arkonce.

Ile kosztują bilety na Arkonkę w sezonie 2018?

Remont ul. Arkońskiej składa się z dwóch etapów i powinien skończyć się do końca 2019 roku. Niewykluczone więc, że w przyszłym roku także pojawi się problem z dojazdem. Warto jednak pamiętać o komunikacji miejskiej i zostawić samochód na parkingu w mieście lub, jeśli ktoś wjeżdża do Szczecina od strony wschodniej, nawet na prawobrzeżu, skąd można dojechać tramwajem i autobusem (zwykle 1 przesiadka).

Do Arkonki dojedziemy liniami tramwajowymi numer 1 i 9 które zatrzymują się tuż przy Lesie Arkońskim, skąd około 250 metrów podejdziemy do bramy kompleksu basenowego. W kierunku Arkonki kursuje także linia autobusowa numer 80. 

Samochód możemy zostawić na parkingu Netto Arena, gdzie, zgodnie z ustaleniami, powstał tymczasowy parking dla gości Arkonki. Parkowanie w tym miejscu jest więc w pełni legalne.

Dla osób jadących przez prawobrzeże warto rozważyć pozostawienie samochodu na jednym z parkingów centrów handlowych a następnie dojazd do miasta, np. autobusem i przesiadka na tramwaj, np. numer 9.

Polecamy też rozważyć pozostawienie samochodu na parkingu Park&Ride (także na prawobrzeżu) przy ul. Hangarowej, skąd tramwajem linii 8 dojedziemy na Plac Kościuszki, gdzie należy przesiąść się w tramwaj numer 9. Parking na Hangarowej jest bezpłatny.

Do planowania trasy dojazdu polecamy korzystać z serwisu jakdojade.plkliknij tutaj, aby przejść do planu trasy, jako punkt docelowy wprowadź Arkonka Basen.