Jeśli wybierasz się na kąpielisko Arkonka samochodem, powinieneś wiedzieć, że na terenie kąpieliska znajduje się jeden płatny parking, a w jego okolicy kilka bezpłatnych parkingów. Ostatnią, a zarazem najmniej mądrą rzeczą jaką możesz zrobić, to zaparkować pojazd przy ulicy, na trawniku lub na leśnej drodze, na której zarządca nie wyznaczył miejsc postojowych.

Parkowanie samochodem na Arkonce jest więc możliwe, ale należy stosować się do przepisów ruchu drogowego, gdyż w tym miejscu Policja oraz Straż Miejska nie będą miały żadnych powodów aby odpuścić, zwłaszcza, że dookoła są dostępne parkingi.

Jak dojechać i gdzie zaparkować?

Kieruj się w stronę ulic Arkońskiej  i Międzyparkowej lub skrzyżowania ulic Wojska Polskego z Arkońską. Kąpielisko Arkonka umiejscowione jest bowiem na terenie lasu Arkońskiego. Możesz dojechać tutaj poruszając się ulicą Wojska Polskiego, Arkońską, Szafera w zależności z której strony nadjeżdżasz.

W okolicy kompleksu basenowego znajdziesz kilka bezpłatnych parkingów, tzw. leśnych. Sugerujemy dokładnie sprawdzać znaki oraz nie parkować w miejscach do tego nie wyznaczonych. W ramach działającego obiektu kompleksu basenowo-rekreacyjnego Arkonka funkcjonuje także płatny parking:

1. opłata za parking 1h (każda rozpoczęta godzina) 1,00 zł
2. oplata za zagubiony lub zniszczony bilet parkingowy (dzień) 10,00 zł

Sporty wodne - porównaj na Ceneo.pl

Dojazd samochodem jest więc ułatwiony, a zarządca obiektu udostępnia miejsca parkingowe. Należy jednak pamiętać, że ilość pojazdów tam parkujących może być ograniczona. Ze względu na limit ilości osób na obiekcie 2500 zamiast 5000 osób, zaparkowanie pojazdu w 2020 roku nie powinno stanowić dużego problemu. Dlatego warto mimo wszystko rozważyć dojazd tramwajem lub autobusem.

Parking Arkonka Szczecin

Samochód można pozostawić w następujących miejscach:

  • na bezpłatnym, szutrowym w pobliżu kąpieliska Arkonka z wjazdem od ul. Arkońskiej,
  • na bezpłatnym parkingu na wysokości stadionu KS Arkonia,
  • na płatnym parkingu kąpieliska Arkonka.

Jeśli macie obawy czy w dniu przyjazdu nie zabraknie miejsc parkingowych, zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.

Jakim tramwajem lub autobusem dojechać na kąpielisko Arkonka?

Jak dojechać na Arkonkę tramwajem?

Skorzystaj z linii tramwajowych 1 oraz 9, a także opcjonalnie 3 i 10. Możesz skorzystać także z linii autobusowej numer 80 oraz  53 i 60.

Zobacz także: