Ze względu na trwającą pandemię sanepid wprowadził dodatkowe obostrzenia, któremu podlega kąpielisko Arkonka oraz przebywający na jego terenie goście.

Podstawowym ograniczeniem związanym z korzystaniem z kąpieliska Arkonka w 2020 roku jest wprowadzenie limitu osób jednocześnie przebywających na obiekcie do 2500 osób. Normalnie kompleks basenowy pomieści do 5000 osób.

Tym samym w sprzedaży internetowej wprowadzony zostaje limit 500 dostępnych biletów online, pozostałe będą do kupienia na miejscu w kasach kąpieliska Arkonka.

Od strony parkingu zostaje zamknięta kasa w której było można płacić tylko gotówką. Pozostałe trzy kasy przy wejściu głównym pozostają otwarte, tak jak sprzedaż przez Internet.

Dosyć istotną zmianą jest brak możliwości wynajęcia szafek, ograniczenie liczby osób korzystających ze zjeżdżalni w jednym czasie oraz wyłączone zostaną fontanny. Na torze basenu sportowego będą mogły przebywać maksymalnie 4 osoby. Pomiędzy osobami (za wyjątkiem rodzin i osób przebywających razem) obowiązuje zachowanie 2-metrowej odległości. Dotyczy to zarówno oczekiwania w kolejce przed kasami, poruszania się po obiekcie, korzystania z toalet i przebieralni.

Obowiązuje zakaz korzystania z pływalni przez osoby z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji.

Obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk przed wejściem na teren obiektu basenowego Arkonka. Na obiekcie będzie udostępniony płyn do dezynfekcji rąk.

Sporty wodne - porównaj na Ceneo.pl

Czy trzeba nosić maseczki na Arkonce?

Nie ma obowiązku poruszania się w maseczkach ochronnych, co nie wyklucza możliwości korzystania z nich, zwłaszcza, że podobnie jak w całym kraju obowiązują obostrzenia dot. używania maseczek w przestrzeniach zamkniętychRząd zdjął bezwzględny obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, ale nie w pomieszczeniach zamkniętych. 

Warto także pamiętać o przestrzeganiu innych zasad, jak noszenie obuwia ochronnego, dezynfekcja rąk, unikanie siadania na murkach i krawędziach basenów bez podłożonego ręcznika oraz zachowanie dystansu społecznego, a także informowanie obsługi o zdarzeniach oraz osobach, wobec których są podejrzenia że mogą być chore lub przenoszą infekcję, nawet jeśli nie jest to wirus.