Długo wyczekiwana inwestycja jaką jest pierwszy Aquapark w Szczecinie zakończy swoją budowę w 2022 roku. To pierwszy taki obiekt jaki powstanie w mieście, ale nie jedyny z jakiego mieszkańcy mogą już dziś korzystać aby pobawić się w wodzie. Dotychczas najpopularniejszemu obiektowi jakim było CW Laguna w Gryfinie rośnie ogromna konkurencja. Jeśli jesteście spragnieni wody, możecie też zajrzeć nad jezioro Głębokie lub odwiedzić kompleks basenowy Arkonka.

Aquapark Szczecin czyli od dawna wyczekiwana Fabryka Wody to inwestycja, którą wykonawca ma ukończyć w 2022 roku. Powstanie w miejscu starej Gontynki czyli kąpieliska z czasów PRL. Nowy aquapark który powstanie w Szczecinie pochłonie ponad 350 mln złotych i ma być najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce, który nie tylko oferuje walory rekreacyjne ale również edukacyjne.

Szczecin to miasto nieodłącznie związane z wodą i to nie tylko za sprawą popularnego żartu, w którym Szczecin leży nad morzem. To także płynąca przez miasto rzeka Odra, jak również liczne kąpieliska, np. Arkonka, Głębokie czy Dziewklicz i Dąbie oraz baseny sportowe. Niedaleko, bo raptem 25 km od Szczecina, możesz także odwiedzić CW Laguna. Aquapark, który do tej pory przyciągał mieszkańców Szczecina, chętnych do zabawy na zjeżdżalniach, basenach i w brodzikach oraz jakuzzi.

Centrum Wodne Laguna to ogromny aquapark, ale Fabryka wody, która niebawem powstanie w Szczecinie przebije go pod każdym względem. Jednak zanim się to stanie w okresie wakacyjnym możesz wybrać się w okolice Lasu Arkońskiego, gdzie znajduje się kompleks basenowy Arkonka. To największy tego typu obiekt w Polsce, który w okresie pandemii w 2021 roku jest gotowy pomieścić do 4000 osób, a normalnie do 5000 osób.

Warto wspomnieć, że kąpielisko Arkonka to nie tylko największy tego typu obiekt w Polsce liczący ponad 7ha, ale również jeden z największych w Europie. Dostępna dla gości będzie zarówno strefa basenów i obiektów rekreacyjnych wewnątrz jak również na zewnątrz budynku.

Sprawdź także: