Przy samym kąpielisku Arkonko dostępne są dwa parking. Leśny, zlokalizowany bezpośrednio przy ul. Arkońskiej, na który wjeżdżamy przez drewnianą bramę, a który często używany jest przez gości restauracji Szyszka, a także oficjalny parking Arkonka, na który również wjedziemy z ul. Arkońskiej, nieco w głąb lasu. Parking liczy 200 miejsc parkingowych i jest płatny. Sprawdź ile kosztuje parking Arkonka.

Kąpielisko Arkonka – informacje podstawowe

Arkonka to największe otwarte kąpielisko, dokładnie kompleks basenowy, w Polsce i jeden z największych w Europie. Wraz z Aqauapark Szczecin, stanowią dwie najważniejsze i największe atrakcje wodne w Szczecinie, a wraz z Aquapark Gryfino – CW Laguna, są trzema najważniejszymi obiektami do uprawiania wodnego szaleństwa.

Ponad 8000 metrów kwadratowych basenów, trzy zjeżdżalnie, 4 baseny o zróżnicowanej głębokości, skatepark, lodowisko, korty tenisowe i wiele innych atrakcji. Kąpielisko zlokalizowane jest w północno-zachodniej części miasta, znakomicie skomunikowane z miastem.

W sezonie letnim na terenie obiektu może przebywać kilka tysięcy osób. To naprawdę ogromny obiekt, dlatego bilety na Arkonkę można także zamawiać online, aby przyśpieszyć wejście.

Ceny biletów na Arkonkę zaczynają się od 5 zł (ulgowe), szczegółowy cennik zamieściliśmy na stronie poświęconej kąpielisku Arkonka:

Sprawdź także cennik Aquapark Szczecin – Fabryka wody ceny biletów: cennik Fabryka wody

Na terenie obiektu Arkonka, znajduje się także restauracja Szyszka, którą możemy odwiedzić zarówno jako goście kąpieliska, jak i podczas spaceru po Lesie Arkońskim. Dowiedz się więcej o restauracji Szyszka w naszym serwisie.

Ile kosztuje parking Arkonka?

Na terenie kąpieliska Arkonka został zbudowany parking dla 200 pojazdów. Opłata za korzystanie z niego, niezależnie od tego, czy jesteś gościem kąpieliska czy przyjechałeś na spacer po lesie Arkońskim, wynosi symboliczną złotówkę, za każdą rozpoczętą godzinę postoju.

Jeśli zgubisz lub zniszczysz kartę parkingową, zapłacisz 10 zł.

Parkingi w okolicy Arkonki

Parking przy Arkonce nie jest jedynym parkingiem w okolicy. Kawałek dalej, przy stadionie Arkonii, znajduje się kolejny parking, bezpłatny. Nie zalecamy parkować za to na ul. Arkońskiej w miejscach do tego niewyznaczonych.

Jeśli z jakichś powodów nie znalazłeś wolnego miejscu na żadnym z ww. parkingów, możesz tego miejsca poszukać pod Netto Arena (parking hali sportowej) lub kawałek dalej, również na ul. Szafera, przy centrum przesiadkowym, gdzie powstało 180 miejsc parkingowych. Stąd będziesz musiał podejść kawałek, ale to odległość na 5 minut spaceru.

Jak dojechać na Arkonkę?

Dojazd samochodem dla wielu osób może być bardzo wygodny. Mniej wygodne będzie poszukiwanie miejsca parkingowego, dlatego na kąpielisko Arkonka warto wybrać się komunikacją miejską, w pobliże dojeżdżają odpowiednio:

  • tramwaje: 3, 1, 9, 12
  • autobusy dzienne: 53, 80
  • autobusy nocne: 525, 531 oraz 529

Nie wiesz jak dojechać na Arkonkę? Sprawdź: