Kąpielisko Arkonka to największy kompleks basenowy w Polsce, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Szczecina. Ponad 8000 metrów kwadratowych basenów, zjeżdzalnie, rwąca rzeka, brodziki dla dzieci i młodzieży, basen sportowy, tereny rekreacyjne, animacje, place zabaw, restauracja Szyszka i wiele innych atrakcji czeka na Was w sezonie letnim.

Czy kąpielisko Arkonka jest otwarte?

Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od tego, czy rozpoczął się sezon letni i było już oficjalne otwarcie kąpieliska. Ponieważ Arkonka jest obiektem zlokalizowanym na powietrzu, kompleks basenowy bez zadaszenia, jego działanie uzależnione jest od pogody.

W sezonie letnim, czerwiec, lipiec i sierpień Arkonka jest otwarta każdego dnia, niezależnie od pogody, chyba, że pojawi się zdarzenie losowe, w wyniku którego kąpielisko zostanie zamknięte.

Kiedy rozpoczyna się sezon 2022 na Arkonce?

W chwili publikowania tego wpisu nie jest jeszcze ustalona dokładna data rozpoczęcia sezonu.

W 2020 roku rozpoczęcie sezonu odbyło sie 6 czerwca, a w 2021 roku 1 czerwca. Sprzyjała temu pogoda. Możemy przyjąć, że rozpoczęcie sezonu 2022 na Arkonce odbędzie się 4 czerwca, w sobotę. Gdy tylko zostanie ogłoszona data otwarcia Arkonki w sezonie 2022, ten wpis zostanie zaktualizowany.

Kąpielisko Arkonka. Godziny otwarcia 2022

Czerwiec:

  • poniedziałek – czwartek od 10 do 20
  • piątek – niedziela od 10 do 21

Lipiec:

  • poniedziałek – czwartek od 10 do 20
  • piątek – niedziela od 10 do 21

Sierpień:

  • od poniedziałku do niedzieli od 10 do 20

Czy kąpielisko Arkonka otwarte w majówkę?

W długi weekend majowy kąpielisko Arkonka jest zamknięte. Można za to korzystać z parkingu, skateparku, odwiedzić restaurację Szyszka lub rozpalić grilla czy ognisko na polanie Czerwonej zaraz obok Arkonki.