Podróżowanie otwiera twój umysł i poszerza twoją perspektywę. Jest to również jedna z najlepszych czynności, jakie możesz wykonywać ze swoimi dziećmi. Jednak rodzinne wakacje wymagają dużo planowania — od znalezienia odpowiedniej lokalizacji po upewnienie się, że Twoje dzieci są szczęśliwe i bezpieczne. Bez względu na to, dokąd planujesz podróż, postępuj zgodnie z tymi dziesięcioma wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa, gdy wybierasz się na wakacje z dziećmi.

1. Zrób swoje badania

Każde miejsce ma swój urok, ale nie każde miejsce jest bezpieczne dla dzieci. Zanim zdecydujesz się na następną rodzinną wycieczkę, zrób rozeznanie w miejscu, które chcesz odwiedzić. Jeśli wyjeżdżasz za granicę, przyjrzyj się bliżej wskaźnikom przestępczości w okolicy i upewnij się, że otrzymujesz odpowiednie szczepionki. Jeśli pozostajesz w pobliżu, nadal dobrym pomysłem jest szybkie sprawdzenie okolicy pod kątem potencjalnego niebezpieczeństwa.

2. Sprawdź swoje ubezpieczenie

Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych oferują ochronę za granicą. Przeczytaj uważnie swoją polisę ubezpieczeniową, a jeśli nie możesz znaleźć szczegółowych informacji na temat swojego ubezpieczenia międzynarodowego, warto zadzwonić do swojego ubezpieczyciela.

Możesz także wykupić dodatkowe ubezpieczenie medyczne. Chociaż nikt nie chce skupiać się na tym, co może pójść nie tak, zawsze lepiej być bezpiecznym podczas podróży z małymi dziećmi. Jeśli podróżujesz po kraju, sprawdź, czy pobliskie szpitale wykupują ubezpieczenie.

3. Ćwicz bezpieczeństwo

Jak mówi stare powiedzenie, praktyka czyni mistrza. I chociaż nie możesz przewidzieć każdego możliwego scenariusza, który może się nie udać, dobrze jest mieć podstawy. Ćwicz ze swoimi dziećmi, co powinny zrobić w nagłych wypadkach. Możesz im doradzić, aby szukali pomocy u innego rodzica z dziećmi, pozostali w miejscu, dopóki ktoś ich nie znajdzie lub spotkają się w określonym miejscu.

Niezależnie od tego, jaki plan opracujesz, przejrzyj go kilka razy z dziećmi, aby dokładnie zapamiętały, co zrobić, gdy pojawi się panika. Dobrą praktyką jest również noszenie zauważalnych ubrań, które łatwo zauważyć w tłumie, takich jak jaskrawe kolory i wyraźne wzory.

4. Wszystko zabezpieczone przed dziećmi

Małe dzieci lubią odkrywać – wszystko. A zabezpieczając przed dziećmi przestrzeń, w której przebywasz, możesz pozwolić im wędrować po okolicy, nie martwiąc się o ich bezpieczeństwo. Podejmowanie środków zapobiegawczych, takich jak odgradzanie niektórych obszarów i zakrywanie rynków zbytu, drastycznie zmniejsza ryzyko zranienia malucha.

Jeśli nie chcesz pakować wszystkiego ze sobą, zadzwoń do hotelu lub miejsca, w którym będziesz mieszkać, aby zobaczyć, jakie mają możliwości zabezpieczenia pokoju przed dziećmi. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom, jeśli podróżujesz z małymi dziećmi w samochodzie, warto zainwestować w bezpieczny fotelik samochodowy .

5. Śledź swoje dzieci

Dzieci zawsze znajdują sposoby, aby wyciągnąć znikające akty. Na szczęście dzięki przenośnym urządzeniom śledzącym dla dzieci będziesz dokładnie wiedzieć, gdzie je znaleźć. Teraz możesz odwiedzać ruchliwe atrakcje turystyczne, zatłoczone parki rozrywki i nie tylko bez ciągłego niepokoju o utratę dziecka.

Te nadające się do noszenia urządzenia GPS mają szeroki zakres funkcji, dzięki czemu możesz zdecydować, jakiej ochrony potrzebujesz. Są również dostępne w zabawnych kolorach i wzorach, a niektóre zawierają nawet gry, dzięki czemu są bardziej atrakcyjne dla Twoich dzieci.

6. Zajmij dzieci!

Bezczynne ręce robią figle. Zwłaszcza, gdy są to urocze rączki małego dziecka. Prostym rozwiązaniem jest trzymanie zabawek i filmów pod ręką podczas podróży. To naturalne, że dzieci stają się nerwowe i wybredne podczas długich podróży i postojów, ale zajęcie ich może zapobiec wpadaniu w kłopoty.

Jeśli nie chcesz, aby Twoje dzieci przez cały dzień wpatrywały się w ekran, możesz zagrać z nimi w gry planszowe lub przeczytać im bajkę. Jest to również świetny sposób na zmęczenie dzieci, aby mogły drzemać, dzięki czemu podróż będzie przyjemniejsza dla wszystkich.

7. Zapakuj zestaw medyczny

Dzieci będą dziećmi. A zadrapania, upadki i siniaki są częścią dorastania. Kiedy podróżujesz z dziećmi, posiadanie  apteczki medycznej  może się przydać. Spakuj swój zestaw z niezbędnymi produktami, takimi jak plastry, spray dezynfekujący i ibuprofen.

W zależności od tego, gdzie planujesz podróżować, możesz dostosować to, co przyniesiesz w zestawie. Pomyśl o swojej lokalizacji i najbardziej prawdopodobnych sposobach, w jakie Twoje dzieci mogą zostać zranione, i spakuj się z wyprzedzeniem.

8. Twórz karty informacyjne

Wyposaż swoje dzieci w karty informacyjne. W przypadku separacji Ciebie i Twoich dzieci te karty informacyjne mogą mieć ogromne znaczenie. Podaj swoje ważne numery, nazwiska, miejsce pobytu i wszystko inne, co jest ważne.

Niektóre z tych informacji będą zależeć od rodzaju wakacji i miejsca pobytu, więc pamiętaj, aby aktualizować je przy każdej podróży. Twoje dzieci z łatwością będą mogły przekazać te karty osobie dorosłej lub funkcjonariuszowi policji, aby pomóc im Cię znaleźć.

9. Miej plan B

Miej nadzieję na najlepsze i przygotuj się na najgorsze. Może to zabrzmieć trochę dramatycznie, ale nie ma nic bardziej uspokajającego niż posiadanie planu B. I idzie to w parze z praktyką bezpieczeństwa. Posiadanie alternatywnego planu jest przydatne, gdy wydarzy się coś nieoczekiwanego.

Omów swój plan ze swoimi dziećmi i poproś je, aby ci go recytowały, abyś wiedział, że są zawsze przygotowane. Pomocne może być nawet wskazanie, dokąd mogliby biec po pomoc, na przykład na pobliski posterunek policji lub budynek społeczności, jeśli coś się wydarzy.

10. Zrób trasę przyjazną dzieciom

Znajdź miejsca, które spodobają się Twoim dzieciom tak samo jak Ty. Podróżowanie z dziećmi może być pewnym kompromisem. Nie mogą zrobić wszystkiego, co możesz chcieć, ale jeśli planujesz z wyprzedzeniem i utworzysz trasę, która je obejmuje, możesz znaleźć miejsca, które oboje spodobają się.

Jeśli masz na myśli konkretny cel podróży, przed dokonaniem rezerwacji zapytaj ośrodek lub hotel, jakie zajęcia dla dzieci oferuje i jakie rzeczy powinieneś przewidzieć z dzieckiem podczas podróży.

Im więcej planowania włożysz w rodzinne wakacje, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak. W ramach planowania możesz również rozważyć swoje środki transportu. J

a jeśli go nie masz, rozważ zapakowanie zestawu awaryjnego do samochodu. Ogólnie rzecz biorąc, podróżowanie z dziećmi wymaga nieco więcej badań i przygotowania, ale jest również niesamowicie satysfakcjonujące. Pamiętaj o tych wskazówkach dotyczących bezpieczeństwa podczas następnej podróży i ciesz się oglądaniem, jak Twoje dzieci odkrywają świat.

Podziel się tymi 10 wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci z przyjaciółmi i rodziną!

Kategorie: Blog