Nie zajmie nam dłużej jak godzinę, aby dojechać z Centrum Szczecina, z Bramy Portowej, nad morze, np. do Międzyzdrojów, a także Dziwnowa. Szczęśliwcy mieszkający na Prawobrzeżu mogą liczyć na dojazd w mniej niż 50 minut. Wszystko dzięki wyremontowanej w pełni drodze ekspresowej S3, która teraz jest dwupasmowa prawie do samego Wolina. Ostatnie 20-25 km drogi pokonamy drogami krajowymi, a jeśli wybierzemy kierunek Międzyzdroje/Świnoujście, będzie to szeroka droga jednopasmowa z warunkami do wyprzedzania.

Czy wiesz, że kąpielisko Arkonka to największy obiekt basenowo-rekreacyjny w Polsce i jeden z największych w Europie? Ponad 8000 metrów kwadratowych basenów czeka na Ciebie. Zamów bilety online Arkonka lub odwiedź kąpielisko, pozostaw samochód, kup bilety w kasie i zamów obiad w restauracji Szyszka. Dowiedz się więcej…

Ile czasu jedzie się nad morze?

To nie koniec dobrych wiadomości. Jeśli w ostatnich latach nie mieliście okazji jeszcze jechać drogą ekspresową S6 z Goleniowa do Kołobrzegu lub dalej do Koszalina, to jest także ku temu znakomita okazja, ponieważ od kilku lat ten odcinek drogi to również droga dwupasmowa. To powoduje, że dojazd z Centrum Szczecina do Kołobrzegu, chociaż dłuższy o 30 km, zajmie nam dokładnie tyle samo czasu.

W tym miejscu warto wspomnieć, że:

  • Z Bramy Portowej w Szczecinie do Międzyzdrojów jest 94 km
  • Z Bramy Portowej w Szczecinie do Dziwnowa jest 94 km
  • Z Bramu Portowej w Szczecinie do Kołobrzegu jest 130 km

Po co jechać do Kołobrzegu czy Koszalina? Warto wybrać się tam, chociażby z powodu Morska Odyseja Aquapark Kołobrzeg, a także Basen Milenium Kołobrzeg Aquapark oraz Aquapark Koszalin. Wprawdzie Koszalin oddalony jest kawałek od morza, dokładnie około 10 km, ale warto, np. pojawić się w Mielnie.

Gdzie pojechać nad morze ze Szczecina?

Najszybciej dojedziemy, co wynika po prostu z najlepszej drogi, do Międzyzdrojów (S3 i DK3 do końca) lub Dziwnowa i Dziwnówka (w Parłowie zjazd na Kamień Pomorski). Pomiędzy tymi lokalizacjami na pewno warto rozważyć Świętouść (szczególnie popularny kemping, gdzie znajdziemy pole namiotowe przy morzy, domki przy morzu – Camping Tramp). Jest też Wisełka.

Jadąc S3 możemy też wybrać się dalej w stronę Rewala (również zjazd na Kamień Pomorski i dalej Pobierowo i Rewal).

Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Sarbinowo to plaże, do których najlepiej wybrać się jadąc S6, czyli S3 i za Goleniowem odbić na S6.

Czy w drodze nad morze są korki?

To pytanie pojawiało się przez lata w ustach i myślach mieszkańców Szczecina, Gryfina, Stargardu, ale też południowej Polski. Dzięki przebudowie, rozbudowie i budowie drogi S3, dziś z Krakowa, Katowic, Wrocławia, a w zasadzie z Legnicy, prawie do samego końca, jedziemy bezpłatną drogą ekspresową S3.

W listopadzie 2021 został oddany do użytku ostatni kawałek drogi tj. obwodnica Polkowic. Jeszcze trwa przebudowa węzła Szczecin-Kijewo, co może powodować pewne utrudnienia w przejeździe w sezonie 2022. Czy na S3 są korki? Dziś możemy powiedzieć, że nie ma już problemu, który istniał od lat. Oczywiście nie możemy wykluczyć wypadków, kolizji czy szczytowych momentów w ruchu, które mogą powodować opóźnienia, ale tak naprawdę jedziemy bez żadnych ograniczeń i bez powodu do zatrzymywania się.

Pamiętaj, że sytuację drogą możesz kontrolować, sprawdzając:

Kategorie: Blog