Poniżej zebraliśmy odpowiedzi, na najczęściej zadawane pytania w Google o działanie, płatności, dostępność autostrady A4. Dowiedz się, ile kosztuje przejazd A4, gdzie kupić bilety, czy można zapłacić kartą na A4 i inne ciekawostki.

Ile kosztuje przejazd A4 z Katowic do Rzeszowa?

Przejazd z Katowic do Krakowa autostradą A4 jest płatny na odcinku Katowice – Kraków. Od Krakowa do Rzeczowa poruszasz się po bezpłatnym odcinku autostrady A4.

Cena autostrady A4 z Katowic do Krakowa to 24 zł dla samochodu osobowego i 12 zł dla motocykla. Jeśli opłacisz przejazd za pomocą aplikacji A4GO, zapłacisz 18 zł za samochód osobowy i 12 zł za motocykl.

Ile kosztuje przejazd A4 z Wrocławia do Krakowa?

Przejazd z Wrocławia do Krakowa Autostrada A4 jest płatny na obydwu odcinkach. Zapłacisz 16,20 zł + 24 zł za samochód osobowy lub 26,10 zł za motocykl. Cenę możesz obniżyć o 6 zł dla samochodu osobowego, jeśli zapłacisz aplikacją A4GO, tj. 16,20 za odcinek Gliwice – Wrocław + 18 zł za odcinek Kraków – Katowice.

Ile kosztuje przejazd autostradą A4 z Katowic do Krakowa?

Za przejazd autostradą A4 z Krakowa do Katowic zapłacisz odpowiednio  24 zł dla samochodu osobowego i 12 zł dla motocykla. Jeśli opłacisz przejazd za pomocą aplikacji A4GO, zapłacisz 18 zł za samochód osobowy i 12 zł za motocykl.

Czy A4 Kraków Rzeszów jest płatna?

Nie, od Krakowa do Rzeszowa poruszasz się bezpłatnym odcinkiem Autostrady A4.

Ile kosztuje przejazd A4 z Katowic do Wrocławia?

Z Katowic do Wrocławia zapłacisz tylko za przejazd płatnym odcinkiem autostrady z Gliwic do Wrocławia. 16,20 zł za samochód osobowy lub 8,10 zł za motocykl.

Ile kosztuje przejazd A4 Wrocław Katowice?

Jadąc z Wrocławia do Katowic Autostradą A4, zapłacisz 16,20 zł za samochód osobowy lub 8,10 zł za motocykl.

Czy autostrada do Krakowa jest płatna?

Zależy z której strony jedziesz. Jadąc od strony Ukrainy, do Krakowa dojedziesz bezpłatnym odcinkiem autostrady A4. Jadąc do Krakowa od strony Niemiec, przejedziesz przez płatny odcinek Autostrady A4 Wrocław – Gliwice oraz drugi Katowice – Kraków.

Za taki przejazd zapłacisz łącznie 40,20 zł lub 34,20 zł jeśli skorzystasz z aplikacji A4GO.

Jak będziemy płacić za autostrade A4?

To pytanie pojawiło się w związku ze zmianami na płatnym odcinku Wrocław – Gliwice. Wraz z końcem 2021 roku zlikwidowane zostały punkty poboru opłat. Od tego czasu na tym odcinku możesz zapłacić za przejazd tylko za pomocą aplikacji e-toll lub e-toll bilet.

Na odcinku Kraków – Katowice, zapłacisz za przejazd autostradą aplikacją A4Go lub skorzystasz z punktu poboru opłat, gdzie zapłacisz gotówką lub kartą.

Czy A4 jest darmowa?

Z liczącej ponad 660 km autostrady A4, ponad 200 km to płatne odcinki. Opłatę ponoszą wszyscy uczestnicy ruchu. Za taki przejazd zapłacisz łącznie 40,20 zł lub 34,20 zł jeśli skorzystasz z aplikacji A4GO.

Jak będziemy płacić za autostrady w Polsce?

To pytanie dotyczy zmian z końca 2021 roku. Likwidacja punktu poboru opłat na odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA spowodowała, że na tych odcinkach przejazd opłaca się wyłącznie elektronicznie, np. za pomocą aplikacji e-toll. Pozostałe odcinki są opłacane za pomocą systemu mieszanego, w tym aplikacji oraz gotówką i katą.

Możesz też kupić bilety np. na stacji Orlen lub Lotos czy skorzystać z innych aplikacji, np. mPay, Spark, Autopay i SkyCash.

Jak płacić na A4 Gliwice Wrocław?

Na odcinku autostrady A4 Gliwice Wrocław zapłacisz za przejazd samochodem osobowym lub motocyklem za pomocą aplikacji e-toll lub e-toll bilety

Gdzie kupić winietę na A4?

Na odcinku autostrady A4 Gliwice Wrocław zapłacisz za przejazd samochodem osobowym lub motocyklem za pomocą aplikacji e-toll lub e-toll bilety

Jak opłacić autostradę Wrocław Katowice?

Odcinek Wrocław – Gliwice opłacisz za pomocą aplikacji e-toll i e-toll bilety. Brak punktów poboru opłat uniemożliwia płacenie kartą lub gotówkąw czasie jazdy. Aplikacja pozwala na płatnośc elektroniczną, np. przez bankowość elektroniczną lub Blik, itp..

Gdzie w Gliwicach można kupić bilet na autostradę A4?

Jeśli nie możesz skorzystać z aplikacji e-toll lub e-toll bilet, co jest najwygodniejszą metodą płatności za przejazd A4 między Wrocławiem a Gliwicami, możesz skorzystać z sieci staci Orlen lub Lotos, gdzie kupisz bilety.

Gdzie kupić bilet na A4 Wrocław?

Skorzystaj z aplikacji e-toll lub e-toll bilet. Możesz też kupić bilet na stacji Lotos lub Orlen. Ponadto skorzystać z innych aplikacji jak Autopay, SkyCash.

Ile kosztuje przejazd A4 z Wrocławia do Opola?

Przejazd z Wrocławia do Opola autostradą A4 kosztuje 6,90 zł.

Ile kosztuje przejazd z Wrocławia do Katowic?

Z Wrocławia do Katowic zapłacisz 16,20 za przejazd samochodem osobowym lub 8,10 zł za przejazd motocyklem.

Jaka opłata za przejazd A4?

Za przejazd Autostradą A4 zapłacisz łącznie 40,20 zł lub 34,20 zł, jeśli skorzystasz z aplikacji A4GO.

Ile kosztuje Autostrada A4 Gliwice Wrocław?

Z Gliwic do Wrocławia zapłacisz 16,20 za przejazd samochodem osobowym lub 8,10 zł za przejazd motocyklem.

Ile kosztują bramki na A4 Wrocław?

Na odcinku Wrocław – Gliwice Autostrada A4 zapłacisz 16,20 za przejazd samochodem osobowym lub 8,10 zł za przejazd motocyklem. Płatność wykonasz, np. za pomocą aplikacji e-toll i e-toll bilet. Nie ma możliwości zapłacenia za bilet na bramkach, gdyż zlikwidowane zostały punkty poboru opłat.

O co chodzi z bramkami na autostradzie?

Bramki na autostradzie do inaczej punkty poboru opłat. W zależności od autostrady płatnośc wykonasz podczas wjazdu na płatny odcinek autostrady na bramce (karta lub gotówka) lub elektronicznie, np. za pomocą aplikacji e-toll lub A4GO i inne.

Jak zapłacić za przejazd autostradą od 1 grudnia?

To pytanie związane jest z likwidacją punktu poboru opłat na Autostradach zarządzanych przez GDDKiA. Płatność za przejazd tymi odcinkami autostrad odbywa się za pomocą, np. aplikacji e-toll lub e-toll bilet.

Czy autostrada do Krakowa jest płatna?

Jeśli jedziesz od strony Ukrainy, do Krakowa dojedziesz bezpłatnie. Od strony Niemiec, zapłacisz za przejazd płatnym odcinkiem autostrady Wrocław – Gliwice i Katowice – Kraków.

Czy autostrada z Tarnowa do Krakowa jest płatna?

Nie. Z Tarnowa do Krakowa dojedziesz bezpłatnym odcinkiem autostrady A4.

Kategorie: Blog