Szczecin, malowniczo położony nad Odrą, oferuje wiele atrakcji wodnych. Jedną z popularniejszych form spędzania czasu na wodzie jest wynajem motorówek. Dla tych, którzy nie posiadają patentu motorowodnego, dostępne są jednostki pływające, które można prowadzić bez specjalnych uprawnień. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat wynajmu motorówek bez patentu w Szczecinie, uwzględniając oferty i ceny różnych wypożyczalni.

Jakie motorówki można prowadzić bez patentu?

Motorówki dostępne do wynajmu bez patentu to zazwyczaj jednostki z silnikami o mocy do 10 KM. Tego typu łodzie są łatwe w obsłudze, co sprawia, że są idealne dla osób, które chcą cieszyć się przyjemnością pływania bez konieczności zdobywania patentu motorowodnego.

Co to jest patent motorowodny?

Patent motorowodny to dokument uprawniający do prowadzenia jednostek pływających z silnikami o większej mocy niż 10 KM. Aby go uzyskać, należy przejść szkolenie oraz zdać egzamin teoretyczny i praktyczny. Dla osób bez patentu dostępne są mniejsze motorówki, które również zapewniają wiele radości i możliwości eksploracji wód Szczecina.

Oferta motorówek bez patentu w Szczecinie

1. Szczecińskie Motorówki

 • Strona internetowa: szczecinskiemotorowki.pl
 • Lokalizacja: Wyspa Grodzka 1, 70-655 Szczecin
 • Oferta: Wynajem motorówek takich jak TEAM500. Łodzie te są idealne na rodzinne wypady oraz rekreacyjne rejsy po Odrze i Jeziorze Dąbie.
 • Cena: Od 120 PLN za godzinę i 100 zł za każdą następną dla łodzi 4 osobowej łodzie 6-osobowe za 150 zł i 140 zł za każdą następną godzinę. To najtańsza oferta w Szczecinie!

2. Dom Żeglarski Mila

 • Strona internetowa: motorowki.szczecin.pl
 • Lokalizacja: Wyspa Grodzka 1, 70-655 Szczecin
 • Oferta: Wynajem motorówek bez patentu, takich jak OPEN520
 • Cena: 150 PLN za godzinę, kaucja 200 zł.

3. Wypożyczalnia Motorówek Boat and FUN

 • Strona internetowa: boatandfun.pl
 • Lokalizacja: Marina, Grodzka 1, 70-655 Szczecin
 • Oferta: Szeroki wybór motorówek dostępnych do wynajmu bez patentu. Firma oferuje także sprzęt do sportów wodnych.
 • Cena: Od 120 PLN za godzinę za łódkę 4 osobową i od 170 zł za 6 osobową. Cena zależna od miesiąca. Kaucja odpowiednio 100 zł (4os.) i 200 zł (6 os.)

4. Motorówki Szczecin

 • Strona internetowa: www.motorowki-szczecin.pl
 • Lokalizacja łodzi: Wyspa Grodzka
 • Oferta: Szeroki wybór łodzi Embro bez patentu oraz łodzi z patentem. Łodzie bez patentu mogą pomieścić 5 osób.
 • Cena: 150 zł za każdą godzinę wynajmu, pierwszą i kolejną. Kaucja 200 zł.

5. Wodnik Czartery

 • Strona internetowa: jachtyszczecin.pl
 • Lokalizacja łodzi: Siadło Dolne 9 (idealne do pływania na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Odry i okolic Szczecina)
 • Oferta: kajaki, łodzie wędkarskie,motorówki bez patentu i z patentem i jachty
 • Cena: 130 zł za każdą godzinę pływania

Korzyści z wynajmu motorówki bez patentu

Wynajem motorówki bez patentu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą spędzić czas na wodzie bez konieczności uzyskiwania specjalnych uprawnień. Takie motorówki są łatwe w obsłudze, a oferowane trasy zapewniają niezapomniane wrażenia. W Szczecinie dostępne są różne opcje, które zadowolą każdego, niezależnie od doświadczenia.

Co zwiedzać z motorówkami bez patentu w Szczecnie?

Wspaniale, że jesteś zainteresowany zwiedzaniem Szczecina z perspektywy wody! Oto kilka atrakcji, które możesz zobaczyć, korzystając z motorówek bez patentu:

 • Szczecińska Wenecja: Szczecińska Wenecja to wyjątkowe miejsce, które warto uwzględnić w planie każdej wycieczki motorówką po Odrze. To zespół zabudowy fabrycznej i mieszkaniowej, który wprost wyrasta z wody. Ceglane budowle, kamienice i budynki przemysłowe z XIX i XX wieku, tworzą niesamowity klimat. Niegdyś mieściły się tu wytwórnie alkoholi i drożdży. Industrialny klimat w połączeniu z nadrzeczną przyrodą zaskakuje wszystkich, nie tylko miłośników starej architektury. Początek szlaku najlepiej ustalić na Wyspie Jaskółczej, skąd można podziwiać niecodzienne widoki. Obrazy z wycieczki motorówką po Szczecińskiej Wenecji pozostaną w pamięci na długo i zawsze będą prowokować, by tu powrócić.
 • Most Długi: Najstarszy most w Szczecinie, zbudowany w 1283 roku, pierwotnie drewniany, a obecnie stalowy. Most Długi mierzy 118 metrów długości i był wielokrotnie przebudowywany, a jego obecna konstrukcja została oddana do użytku w 1959 roku po zniszczeniach wojennych. Wieczorne i nocne rejsy po Odrze pozwalają docenić efektowne oświetlenie mostu, które tworzy niesamowitą atmosferę, zwłaszcza w kontekście bulwarów – Gdyńskiego i Piastowskiego.
 • Bulwar Gdyński: Bulwar Gdyński, rozciągający się od Mostu Długiego do Trasy Zamkowej, to idealne miejsce na spacer i podziwianie widoków Szczecina. Ten odcinek jest specjalnie przygotowany dla żeglarzy, wyposażony w miejsca do cumowania, agregaty z wodą i prądem oraz koła ratunkowe. W centralnym punkcie znajduje się bosmanat, gdzie można skorzystać z pryszniców, pralni i toalet. W okolicy czekają na gości liczne restauracje i kafejki.
 • Dźwigozaury: Zabytkowe stalowe konstrukcje, znane jako Dźwigozaury, znajdują się na Łasztowni. Te dawne dźwigi portowe, wyprodukowane przez firmę MAN w 1929 roku, są dziś jednym z najbardziej charakterystycznych widoków Szczecina. Nocą, dzięki kolorowemu oświetleniu, Dźwigozaury nabierają wyjątkowego uroku, szczególnie gdy są podziwiane z pokładu motorówki. Widoczne z różnych punktów miasta, stanowią unikalną atrakcję turystyczną.
 • Marina na Wyspie Grodzkiej: Marina na Wyspie Grodzkiej to nowoczesna i ekologiczna przystań jachtowa, która oferuje miejsca do cumowania i relaksu. Położona w centrum miasta, na wyspach Grodzkiej i Łasztowni, jest popularna wśród żeglarzy. Marina wyposażona jest w komputerową sterownię systemów obsługi mostu i żeglarzy. Rejsy motorówkami po okolicznych wodach pozwalają docenić malownicze położenie wyspy oraz widok na zabytki Wałów Chrobrego.
 • Most na Kanale Duńczycy: Most na Kanale Duńczycy, łączący Łasztownię z Wyspą Grodzką, to nieodłączny punkt programu każdej wycieczki po Odrze. Wyposażony w siłowniki, umożliwia przepływ jednostkom wyższym niż 3,7 metra dzięki podnoszonemu środkowemu przęsłu. Górna część mostu jest przeznaczona dla ruchu samochodowego i pieszego, zaś dolna mieści pomieszczenia techniczne dla żeglarzy. Most jest szczególnie imponujący, gdy ogląda się go z poziomu wody.
 • Elewator Ewa: Elewator Ewa to jedna z najbardziej niesamowitych budowli przemysłowych nad Odrą. Wybudowany w 1934 roku, jest największym tego typu obiektem w Polsce. Ma 64 metry wysokości i może pomieścić do 55 tysięcy ton zbóż. Elewator jest znanym symbolem Szczecina, a z jego dachu roztacza się widok na Wały Chrobrego, zamek Książąt Pomorskich i katedrę. To miejsce warto zobaczyć, płynąc Odrą.
 • Zakątki wodne: Szczecin oferuje liczne zakątki wodne, idealne do cumowania i odpoczynku podczas wycieczek motorówką. Cztery takie oazy, Głębia, Orły, Wydrnik i Kwadrat, znajdują się w okolicach jeziora Dąbie. Wyposażone w zadaszone tarasy, stoły i ławki, zapewniają komfortowe warunki do odpoczynku i ochronę przed nagłymi zmianami pogody. To doskonałe miejsca do relaksu dla wszystkich amatorów wodnych wycieczek.
 • Najstarszy dok w Europie: Najstarszy dok w Europie, zbudowany w 1880 roku, znajduje się na nabrzeżu w Kanale Cichym. Mimo że wiekowy, wciąż działa i pozwala na remonty statków. Widok tej konstrukcji, szczególnie z pokładu motorówki, wywołuje niezatarte wrażenie. Dok jest jednym z miejsc, które warto zobaczyć, planując wycieczkę po wodach Odry.
 • Wieża Węglowa: Wieża Węglowa, wybudowana w 1925 roku z żelbetonu, służyła pierwotnie do dystrybucji i rozładunku węgla. Ma 44 metry wysokości i jest jednym z najciekawszych miejsc w Szczecinie, które warto zobaczyć podczas rejsu motorówką. To monument starej architektury przemysłowej, który przyciąga uwagę swoją historią i konstrukcją.

Wynajem jachtów motorowych w Szczecinie

Rozlewisko Odry w okolicach Szczecina jest pełne różnorodnych atrakcji i miejsc do odkrycia. Idealne dla miłośników sportów wodnych, wędkowania i poszukiwaczy dzikich zakątków. Unikalny klimat oraz liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że okolice Szczecina są doskonałym miejscem do wynajmu jachtów motorowych i relaksu na wodzie. Każda podróż po Odrze przynosi nowe, niezapomniane doświadczenia.