Lato dopiero się zaczęło, ale Polska jest już oblegana przez rekordowe fale upałów, pożary i sezon huraganów.

Przygotuj się na każdą porę roku dzięki naszemu przewodnikowi przeciwpożarowemu , przewodnikowi przygotowania zestawu awaryjnego , wskazówkom, jak uchronić dom przed zalaniem , oraz naszym bezpłatnym zasobom do tworzenia planu awaryjnego dla swojej rodziny.

Kwarantanna się skończyła i miło jest wiedzieć, że w końcu możemy wyjść na zewnątrz i cieszyć się razem latem .

Zanim zaczniesz biegać do parków, na szlaki, na plaże (lub po prostu na swoje podwórko), oto pięć letnich wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, które pomogą Ci zapewnić bezpieczeństwo wszystkim w domu — w tym futrzanym ludziom.

Letnie wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

 • 1, Baw się (bezpiecznie) w słońcu
 • 2. Ćwicz bezpieczeństwo na basenie
 • 3. Krajobraz odpowiedzialnie
 • 4. Przygotuj się na podróż
 • 5. Uważaj, gdy jesteś na wakacjach
 • Często zadawane pytania dotyczące bezpieczeństwa w okresie letnim
 • Więcej artykułów z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa w okresie letnim

1. Baw się (bezpiecznie) w słońcu

Wspaniałe plenery nigdy nie przyciągały więcej niż podczas ogólnokrajowej blokady pandemicznej. Użyj tych zszywek, aby mieć pewność, że Twój smak wolności nie zostanie przerwany przez choroby i urazy związane z przegrzaniem

 • Krem do opalania. Zablokuj niebezpieczne promienie UVB, aby uniknąć bolesnego oparzenia słonecznego, które może później prowadzić do raka skóry. Wybierz mineralny filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania , który chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Potrzebujesz również produktu, który jest wodoodporny z minimalnym SPF 30.
 • Parasole. Uzyskaj dodatkową ochronę przed szkodliwymi promieniami i wysokimi temperaturami dzięki przenośnemu kloszowi. Niezależnie od tego, czy spacerujesz, czy kładziesz się na trawniku , parasole zapewniają łatwą i wygodną ochronę przed słońcem.
 • Woda. To prawie nie wymaga myślenia, ale utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów uniknięcia udaru cieplnego. Zażegnaj odwodnienie dzięki składanej butelce na wodę , która nie zawiera BPA i jest wyposażona w poręczny pasek podróżny.
 • Ochrona zwierząt. Zwierzęta są podatne na przegrzanie, tak jak reszta z nas. Zapewnij zwierzętom wygodę i bezpieczeństwo dzięki produktom, które blokują promienie UVB i UVA oraz pomagają regulować temperaturę. I nie zapomnij o nawodnieniu swoich zabawnych kumpli .

2. Ćwicz bezpieczeństwo na basenie

Pływanie i wylegiwanie się przy basenie to letnie gotowości, ale baseny stwarzają bałagan zagrażający bezpieczeństwu. Oprócz nauczenia wszystkich domowników podstawowych zasad bezpieczeństwa w wodzie , dzięki tym inteligentnym środkom bezpieczeństwa zadbaj o to , aby dni na basenie były chlapane , a nie straszne .

 • Ogrodzenie basenu. Jeśli basen znajduje się w Twoim domu, warto dodać bezpieczną barierę, która nie pozwoli dzieciom i zwierzętom wkradać się do środka. Niezależnie od tego, czy Twój basen znajduje się w ziemi, czy na powierzchni , dostępne są niedrogie opcje ogrodzenia. 

 • Czujnik bramy. Zawsze wiedz, kto wchodzi na basen, dzięki czujnikowi , który wysyła automatyczne powiadomienie za każdym razem, gdy brama się otwiera lub zamyka. Nie musisz kupować czegoś wymyślnego — czujniki kontaktowe większości marek bezpieczeństwa domowego są zarówno tanie, jak i łatwe w instalacji.
 • Lokalizator GPS dla dzieci. Jeśli masz wędrowca lub sprytne spodnie, które mogą ominąć bramki i czujniki, użyj przenośnego urządzenia śledzącego GPS , aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w pobliżu basenu. Poszukaj funkcji obejmujących wodoodporność i geofencing.

Letnia wskazówka dotycząca bezpieczeństwa

Zastosuj filtr przeciwsłoneczny około 30 minut przed planowanym wyjściem na zewnątrz i nakładaj ponownie co 40 do 80 minut, zgodnie z opisem na butelce. A jeśli zmokniesz, czas ponownie nałożyć balsam.

 • Kamera bezpieczeństwa . Miej dosłowne oko na basen przez cały czas dzięki bezprzewodowej kamerze bezpieczeństwa . Upewnij się, że wybrany aparat jest wodoodporny i używa aplikacji mobilnej do wysyłania natychmiastowych powiadomień po wykryciu ruchu.
 • Sprzęt ratowniczy. Żaden basen nie jest gotowy na najlepszy czas bez odpowiedniego wyposażenia ochronnego. Trzymaj hak bezpieczeństwa i pierścień bezpieczeństwa zatwierdzony przez US Coast Guard w pobliżu basenu na wypadek, gdyby pływak miał kłopoty.

3. Krajobraz odpowiedzialnie

W miesiącach letnich praca na podwórku jest normalna. A jeśli zrobisz to dobrze, możesz poprawić swój współczynnik bezpieczeństwa wraz z atrakcyjnością krawężnika.

 • Zablokuj narzędzia. Po zakończeniu dużego projektu łatwo jest zostawić narzędzia ogrodnicze, węże, a nawet kosiarkę. Ale te przedmioty są niebezpieczne dla dzieci i zwierząt. Zawsze odkładaj narzędzia i dodawaj zamek do garażu, szopy lub skrzyni z narzędziami, aby trzymać ciekawskie ręce na zewnątrz.
 • Bezpieczne chemikalia. Nawozy, spraye na owady i chemikalia roślinne są często trujące. Nigdy nie używaj starych pojemników po napojach (takich jak galonowe dzbanki lub 2-litrowe butelki po napojach) do przechowywania niebezpiecznych chemikaliów, ponieważ dzieci mogą pomylić je ze smacznym napojem. I zawsze zamykaj niebezpiecznych pomocników do pielęgnacji trawników, gdy skończysz z nimi korzystać.
 • Wyeliminuj kryjówki . Nieuczesane żywopłoty, stosy gałęzi i inne odpady na podwórku są otwartym zaproszeniem dla żądnych przygód małych i potencjalnych włamywaczy. Nie dawaj nikomu miejsca do ukrycia się na swoim podwórku. Utrzymuj ozdobne krajobrazy przycięte i niezwłocznie zbieraj wszelkie ścinki.

Letnia wskazówka dotycząca bezpieczeństwa

Posadź kolczaste krzewy w pobliżu okien parterowych, aby odstraszyć intruzów. Tylko upewnij się, że masz przygotowany plan bezpiecznej ewakuacji na wypadek, gdyby te okna musiały zostać użyte w przypadku pożaru.

4. Przygotuj się na podróż

Z uziemionymi samolotami i zamkniętymi parkami rozrywki jest to idealny rok, aby wyruszyć na otwartą drogę. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że jesteś przygotowany na sukces dzięki tym podstawowym elementom bezpieczeństwa podczas podróży

 • Woda. Możemy brzmieć jak zdarta płyta, ale musisz być nawodniony, nawet jeśli nie wspinasz się na górę lub nie bawisz się na plaży. A jeśli Twój samochód się zepsuje lub przegrzeje, dodatkowe zapasy wody mogą uratować życie. Do picia pamiętaj o regularnym uzupełnianiu wody, aby plastik i inne toksyny nie dostały się do środka.
 • Pierwsza pomoc. Upewnij się, że Twoja podróżna apteczka jest w doskonałym stanie i zawiera podstawowe elementy, takie jak maść antybakteryjna, bandaże, gaza i koc ratunkowy.
 • Siedzenia samochodowe. Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź bezpieczeństwo swojego dziecka w fotelikach samochodowych i fotelikach podwyższających. Upewnij się, że foteliki dla dzieci są prawidłowo zainstalowane i upewnij się, że każdy nadal ma odpowiednią ochronę dla swojej wagi i wzrostu.
 • Gaśnica. Nigdy nie przegapisz gaśnicy w samochodzie, dopóki jej nie potrzebujesz. Przygotuj się na powstrzymanie małego pożaru przed wyrwaniem się spod kontroli za pomocą samochodowej gaśnicy . Poszukaj takiego z bezpiecznym wspornikiem montażowym zapewniającym bezpieczną podróż.
 • Pasy dla zwierząt . Nie tylko dzieciaki muszą być zabezpieczone w poruszającym się pojeździe. Upewnij się, że Twoi czworonożni przyjaciele również mogą bezpiecznie podróżować. Niezależnie od tego, czy wybierzesz uprząż zapinaną na klamrę, czy przywiążesz skrzynię z tyłu, nie wyjeżdżaj z podjazdu bez odpowiedniego zabezpieczenia samochodu dla swoich futerkowych dzieci.

Zasady dotyczące pandemicznych podróży drogowych

Dzięki nowemu koronawirusowi nawet wieloletnie tradycje, takie jak rodzinna podróż samochodem, wymagają pewnych poprawek bezpieczeństwa. Pamiętaj o tych wskazówkach, jeśli wybierasz się w podróż tego lata.

 • Pomiń ryzykowne wizyty. Unikaj odwiedzania każdego, kto był chory lub jest narażony na wysokie ryzyko COVID-19. Pomijanie ciotki Mary, gdy jesteś w jej mieście, jest kłopotliwe, ale ważniejsze jest, aby zrobić swoją część, aby zapewnić jej bezpieczeństwo i zdrowie.
 • Zapakuj sprzęt ochrony osobistej . Rzeczy takie jak maski na twarz, środki do dezynfekcji rąk, mydło do rąk i chusteczki dezynfekujące są koniecznością. Zaopatrz się w zapasy (ale nie gromadź więcej, niż potrzebujesz!), aby nie trzeba było polować na te cenne zapasy podczas trekkingu.
 • Starannie wybierz miejsce docelowe. Omijaj zatłoczone miejsca, takie jak parki rozrywki, zabytki narodowe o dużym natężeniu ruchu, i zamknięte przestrzenie, takie jak muzea. Użyj tych „ograniczeń” bezpieczeństwa jako wyzwania, aby odkryć nowe rzeczy, których normalnie nigdy byś nie odkrył.
 • Limit zatrzymuje się wzdłuż drogi. Za każdym razem, gdy opuszczasz samochód, zwiększasz ryzyko — zarówno dla siebie, jak i dla tych, z którymi masz kontakt. Chwyć wszystkie przekąski na raz (lub skorzystaj z przejazdów) i spróbuj zrobić przerwy na toaletę. Za każdym razem, gdy się zatrzymasz, umyj ręce mydłem przez co najmniej 20 sekund przed ponownym wejściem do samochodu.
 • Wiedz, w co się pakujesz. W wielu stanach obowiązują ograniczenia dotyczące podróży i wymagania dotyczące kwarantanny dla odwiedzających. Odrób swoją pracę domową, zanim wyruszysz w drogę, aby upewnić się, że nie naruszasz nakazów żadnego państwa, aby chronić swoich obywateli.

5. Uważaj, gdy jesteś na wakacjach

Wakacje mają nam pomóc się zrelaksować i nabrać sił, ale jest to trudne, jeśli martwisz się o swój dom. Dodaj trochę dodatkowej ochrony, zanim wyruszysz w drogę, aby jedynym stresem, z jakim wyjeżdżasz, jest nieunikniony refren „Czy już tam jesteśmy?”

 • System bezpieczeństwa. Nic nie zapewnia lepszej pewności, że wszystko jest bezpieczne i zdrowe niż monitorowany system bezpieczeństwa w domu . Dzięki profesjonalnemu monitoringowi 24/7, zespół profesjonalistów pilnuje Twojego domu co minutę, gdy odpoczywasz na plaży lub pijesz pianki przy ognisku.
 • Kamera dzwonkowa. Zobacz i rozmawiaj z gośćmi z dowolnego miejsca za pomocą kamery dzwonka wideo . Możesz poinstruować doręczycieli, gdzie zostawić paczki, przypomnieć swojej siostrze wędrującej po szafie, że jesteś w raju, albo odstraszyć podejrzanego nieznajomego.
 • Inteligentny zamek do drzwi. Jeśli masz psa, którego trzeba wyprowadzać na spacer lub rośliny, które wymagają opieki podczas Twojej nieobecności, inteligentny zamek do drzwi ułatwia wpuszczenie opiekunów bez konieczności wydawania zapasowych kluczy.

Często zadawane pytania dotyczące bezpieczeństwa w okresie letnim

Jakie są znaki ostrzegawcze udaru cieplnego?

Są to jedne z najczęstszych objawów udaru cieplnego.

 • Temperatura rdzenia ciała 104℉ lub 40℃
 • Bół głowy
 • Zaczerwieniona lub zarumieniona skóra
 • Rozstrój żołądka, nudności lub wymioty
 • Splątanie, pobudzenie, majaczenie i inne oznaki zmienionego stanu psychicznego
 • Zwiększony puls lub przyspieszone tętno
 • Płytki, szybki oddech

Jak pomóc komuś z udarem cieplnym?

Jeśli uważasz, że ktoś cierpi na udar cieplny, natychmiast wezwij pomoc. Zadzwoń pod numer 112 i podejmij kroki, aby ochłodzić osobę.

 • Wyciągnij osobę z gorąca.
 • Zdejmij dodatkowe ubranie.
 • Użyj zimnej wody, aby obniżyć temperaturę ciała (umieść je w wannie lub pod prysznicem, użyj węża, spryskaj je zimną wodą lub użyj okładów z lodem. Lub nałóż zimne ręczniki na kark, głowę, pachy i pachwina).

Jakie są zagrożenia dla raka skóry?

Niektóre z rzeczy, które mogą zwiększać ryzyko raka skóry, to jasna skóra, pieprzyki, nadmierna ekspozycja na słońce, solarium i historia oparzeń słonecznych. Jednak nigdy nie jest za późno na podjęcie środków ostrożności.

Zawsze używaj kremu przeciwsłonecznego i dodaj dodatkową ochronę za pomocą odzieży przeciwsłonecznej lub kapelusza z szerokim rondem. Koszule z długimi rękawami zapewniają dodatkową osłonę lub możesz poszukać rzeczy wykonanych z tkaniny, która blokuje promienie UV .

Kategorie: Blog