W jakim wieku dzieci powinny nauczyć się pływać?

Matki często mnie pytają, kiedy dzieci mogą nauczyć się pływać lub dlaczego dzieci powinny uczyć się pływać?

Nie ma ogólnej odpowiedzi na to pytanie, ale im wcześniej dzieci zaczną pływać, tym łatwiejszy pierwszy krok, przyzwyczajenie się do wody. Nowy żywioł wody jest tak samo przerażający dla dzieci, jak dla dorosłych, którzy jeszcze nie umieją pływać. Jednak gdy małe potomstwo przyzwyczai się do wody w basenach lub basenach zewnętrznych, trudno je wyciągnąć z wody. Ale uważaj, przyzwyczajenie się do wody to tylko pierwszy krok, a drugi krok, nauka prawidłowego pływania powinna nastąpić natychmiast, ponieważ pływanie to znacznie więcej niż tylko utrzymywanie się na powierzchni lub pływanie na krótkich dystansach.

Profesjonalne szkoły pływania dzielą dziecięce grupy pływackie na trzy kategorie wiekowe:

  • Dziecko pływa od 3 miesiąca życiaz mamą i/lub tatą i celem przyzwyczajenia się do wody.
  • Od 2 roku życia maluch pływaniew celu przyzwyczajenia się do wody i pływania na krótkich dystansach.
  • Pływanie dla dzieci od 4 roku życia w celu przyzwyczajenia się do wody, pływanie na krótkich i długich dystansach.

Jak dzieci uczą się prawidłowo pływać?

Uczenie dzieci samodzielnego pływania jest oczywiste, ale rodzice często nie mają wystarczająco dużo czasu, aby regularnie towarzyszyć swoim dzieciom w pływaniu. Ponadto dzieci często nie są tak skoncentrowane podczas treningu pływackiego z rodzicami, jak w dziecięcych grupach pływackich.

Idealne są małe grupy pływackie pod profesjonalnym okiem trenera pływania lub nauczyciela aqua, który uczy dzieci pływać za pomocą zabawnych ćwiczeń w wodzie.

Jak dzieci uczą się prawidłowo pływać?

Zaleca się maksymalnie 8 uczestniczących dzieci w podobnym wieku, aby w grupach pływackich, które pozostają do opanowania dla trenera, mógł rozwinąć się zdrowy pęd. Nawet specjalnie przeszkoleni trenerzy pływania i pedagodzy aqua nie są w stanie obsłużyć większej liczby dzieci, ponieważ nawet w grupach pływackich indywidualne podejście do poszczególnych dzieci z ich różnymi doświadczeniami w wodzie i pływaniu jest warunkiem wstępnym udanego treningu pływania w grupie.

Profesjonalni trenerzy pływania i pedagodzy aqua oferują znacznie więcej niż tylko bezpieczeństwo dzieci podczas treningu pływackiego w wodzie. Doświadczenie i specjalne szkolenie w tym, jak dzieci uczą się pływać w małych grupach, czynią z trenera opiekuna każdego dziecka z osobna. Ponadto trenerzy pływania dla dzieci wiedzą, jak w zabawny sposób motywować swoje maluchy i ćwiczą ważne techniki pływania, takie jak chowanie twarzy w wodzie, wielkie ramiona wiatraka, kopanie i żabie udka. Jeśli te wymagania zostaną spełnione, nic nie stanie na przeszkodzie odznace wczesnego pływaka Seahorse z regularnym treningiem pływackim.

Dlaczego dzieci powinny uczyć się pływać

Pływanie to wspaniały sport, który daje wiele radości, a także jest jednym z najzdrowszych i najbardziej chroniących stawy sportów.

Dlaczego dzieci powinny uczyć się pływać

Poruszanie się i trening w nieważkim elemencie wody to szczególne przeżycie, podczas którego dzieci mogą w zabawny sposób wypróbować swoje umiejętności koordynatora. Te wodne doświadczenia i pierwsze sukcesy, krótkie odcinki stylu klasycznego, wspierają dzieci w rozwoju umysłowym, fizycznym i emocjonalnym. Ponadto pływanie dzieci jest często częścią wychowania fizycznego w przedszkolu i szkole podstawowej.

Kiedy dzieci mogą same pływać?

Na pytanie „od kiedy dzieci mogą same pływać” nie można odpowiedzieć na podstawie wieku.

Decydującym czynnikiem jest doświadczenie, jakie dzieci mają podczas pływania w różnych akwenach. Na przykład odznaka konika morskiego dla wczesnych pływaków może świadczyć o przepłynięciu 25 metrów i nurkowaniu w celu zdobycia kółek, ale warunki do testu konika morskiego w podgrzewanym basenie z testerem pływania są optymalne. Zupełnie inaczej wygląda to wtedy np. w basenie zewnętrznym. Basen jest pełen innych pływaków, a ratownik nie może cały czas mieć na oku każdego dziecka. A na otwartych wodach lub na morzu jest wiatr, fale i ciemna woda.

Kiedy dzieci mogą same pływać?

Plakietki pływackie mogą być jedynie oznaką doświadczenia pływackiego. Decydującym czynnikiem jest ilość i częstotliwość doświadczeń, jakie dzieci mają w różnych akwenach, zanim będą mogły pływać z rodzicami lub przyjaciółmi w krytych basenach, jeziorach lub morzu.

Zapewnij dziecku przewagę rozwojową i radość z nauki pływania

Podsumowując, jest jasne, że im wcześniej dzieci zaczną przyzwyczajać się do wody, tym szybciej uczą się pływać. A zaraz po wydaniu pierwszych odznak pływackich dzieci muszą regularnie odwiedzać różne miejsca do kąpieli, takie jak baseny kryte, baseny odkryte i otwarte wody, zawsze w towarzystwie dorosłych, zanim po raz pierwszy będą mogły popływać samemu z przyjaciółmi.

Kategorie: Blog